Przebojowe wznowienie w Rampie

"Nie uchodzi, nie uchodzi..." - reż. M. Wojtyszko - Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa rozpoczął sezon 2013/2014. Na Dużej Scenie znów rozszaleje się "Tango Piazzolla", do łez rozbawią Fredrowskie "Damy i huzary" w znanej wersji musicalowej.

Intensywne próby i przygotowania trwają już od początku września. Nie chodzi tylko o przypomnienie ról sprzed wakacji, ale przede wszystkim o wznowienie dużej produkcji musicalowej, jaką jest "Nie uchodzi, nie uchodzi... czyli damy i huzary" w reżyserii Macieja Wojtyszki z muzyką Jerzego Derfla.

Większość piosenek do przedstawienia napisał reżyser, wiernie zachowując mistrzowską poetykę fredrowskiego wiersza. To one w połączeniu z finezją i rubasznością dialogu stworzyły barwną opowieść o zabawnych perypetiach męsko-damskich związanych z kawalerstwem, swataniem, ożenkiem z miłości i dla świętego spokoju. Spektakl miał premierę wiosną 2006 r. i przez ponad sześć lat był grany przy wypełnionej po brzegi widowni.

Od września zobaczymy w przedstawieniu nowe twarze - Andrzeja Chudego w roli Majora, Małgorzatę Dudę-Kozerę jako jedną z jego sióstr i niezawodną swatkę oraz Joannę Górniak jako służącą. Niezapomniane siostry intrygantki zagrają

Katarzyna Kozak i Agnieszka Fajlhauer. Damom towarzyszyć będą oczywiście huzary: Mieczysław Morański, Piotr Furman, Robert Kowalski oraz Tadeusz Woszczyński. Na scenie pojawi się też młode pokolenie aktorów. Kamila Boruta-Hycnar zagra na zmianę z Dominika Łakomską rolę Zofiji, a Konrad Marszałek wcieli się w postać Porucznika. Spektakl nadal zaskakuje aktualnością i... efektami pirotechnicznymi na scenie. Doskonale przekazany ponadczasowy fredrowski humor sprawia, że jest to przedstawienie i dla młodych, i dla młodych duchem!

(-)
Materiał Teatru
27 września 2013
Portrety
Maciej Wojtyszko

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...