Przebojowe wznowienie w Rampie

"Nie uchodzi, nie uchodzi..." - reż. M. Wojtyszko - Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa rozpoczął sezon 2013/2014. Na Dużej Scenie znów rozszaleje się "Tango Piazzolla", do łez rozbawią Fredrowskie "Damy i huzary" w znanej wersji musicalowej.

Intensywne próby i przygotowania trwają już od początku września. Nie chodzi tylko o przypomnienie ról sprzed wakacji, ale przede wszystkim o wznowienie dużej produkcji musicalowej, jaką jest "Nie uchodzi, nie uchodzi... czyli damy i huzary" w reżyserii Macieja Wojtyszki z muzyką Jerzego Derfla.

Większość piosenek do przedstawienia napisał reżyser, wiernie zachowując mistrzowską poetykę fredrowskiego wiersza. To one w połączeniu z finezją i rubasznością dialogu stworzyły barwną opowieść o zabawnych perypetiach męsko-damskich związanych z kawalerstwem, swataniem, ożenkiem z miłości i dla świętego spokoju. Spektakl miał premierę wiosną 2006 r. i przez ponad sześć lat był grany przy wypełnionej po brzegi widowni.

Od września zobaczymy w przedstawieniu nowe twarze - Andrzeja Chudego w roli Majora, Małgorzatę Dudę-Kozerę jako jedną z jego sióstr i niezawodną swatkę oraz Joannę Górniak jako służącą. Niezapomniane siostry intrygantki zagrają

Katarzyna Kozak i Agnieszka Fajlhauer. Damom towarzyszyć będą oczywiście huzary: Mieczysław Morański, Piotr Furman, Robert Kowalski oraz Tadeusz Woszczyński. Na scenie pojawi się też młode pokolenie aktorów. Kamila Boruta-Hycnar zagra na zmianę z Dominika Łakomską rolę Zofiji, a Konrad Marszałek wcieli się w postać Porucznika. Spektakl nadal zaskakuje aktualnością i... efektami pirotechnicznymi na scenie. Doskonale przekazany ponadczasowy fredrowski humor sprawia, że jest to przedstawienie i dla młodych, i dla młodych duchem!

(-)
Materiał Teatru
27 września 2013
Portrety
Maciej Wojtyszko

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...