Przeciw nienawiści i przemocy

"V Nie zabijaj" - Integracyjny Teatr Arka we Wrocławiu

Integracyjny Teatr Arka, w którym pracują osoby niepełnosprawne jako aktorzy, od początku swojego istnienia współpracując z Gminą Wrocław, realizował Jej założenia dotyczące działań związanych z profilaktyką antyalkoholową i przeciw przemocy.

Tworzymy przedstawienia dla dzieci i młodzieży dotyczące wyżej wymienionej tematyki.

Tragiczne wydarzenie, które miało miejsce 13 stycznia - zamordowanie Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza wpłynęło na naszą decyzję o zmianie realizowania przedstawienia z Drakuli ( nad którym rozpoczęte zostały już prace przygotowawcze), na przedstawienie pt. „V Nie zabijaj".

Jest ono społecznie niezbędne. Wobec przewagi agresji, mowy nienawiści, podzielenia ludzi, hejtów internetowych, braku tolerancji, przemocy, przejawu faszyzmu i swoistej wojny między ludźmi jest ono społecznie niezbędne.

Rozpoczęliśmy więc prace nad przedstawieniem dla dzieci, młodzieży i dorosłych spektaklu „ V Nie zabijaj". Chcemy w ten sposób solidarnie poprzez teatr zwrócić się do młodych z apelem miłości i dobra a przeciw nienawiści i przemocy. Chcemy mówić o cudzie dobra, o jakim powiedział kilka minut przed śmiercią Ś.P. Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz.

Tolerancja i poszanowanie człowieczeństwa, szacunek dla wolności jest bowiem ważną cechą demokracji.

(-)
Materiał Teatru
9 marca 2019

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...