Przed wakacjami

Powszechny zaprasza

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem w Teatrze Powszechnym sezon trwa w najlepsze. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń, a na jedno z najważniejszych zapraszamy już w najbliższy weekend.

"Podróż zimowa" w reżyserii Mai Kleczewskiej, od momentu prapremiery podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 23 marca, została okrzyknięta jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim teatrze. Spektakl, będący koprodukcją teatrów Powszechnego w Łodzi i Polskiego z Bydgoszczy zebrał znakomite recenzje i przez wielu krytyków został oceniony jako najlepszy w dorobku Kleczewskiej.

Oparta na tekście Elfriede Jelinek Podróż zimowa (nagrodzona jedną z najbardziej prestiżowych niemieckich nagród teatralnych – Mülheimer Dramatikerpreis za rok 2011), została wybrana w plebiscycie przez publiczność jako najlepszy spektakl XIX edycji Festiwalu. Wygrała również w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu" jako najważniejsze wydarzenie marca, pokonując między innymi Justina Biebera.

Podczas bydgoskiej premiery (23 kwietnia) Krystian Lupa i Piotr Skiba w rozmowie z Dyrektor Ewą Pilawską i Mają Kleczewską stwierdzili, że "Podróż zimowa" to jeden z najlepszych spektakli ostatnich lat. Krystian Lupa gorąco gratulował wszystkim twórcom, wróżąc Podróży... wiele sukcesów na międzynarodowych scenach i festiwalach, gdyż – jak stwierdził – ma ona wielką artystyczną wartość.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na "Podróż zimową" w piątek 21 czerwca oraz w sobotę i niedzielę na godzinę 19:15.

Ponadto, w środę 19 czerwca zaprezentujemy komediowy hit "Mayday 2" – spektakl prezentowany będzie z myślą o osobach w wieku emerytalnym, co wiąże się z możliwością zakupienia przez nie biletów w promocyjnej cenie 10 zł za bilet. Mayday 2 gramy również w czwartek 20 czerwca o godzinie 19:00.

27 czerwca natomiast powracają "Szalone nożyczki" - komedia ciesząca się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów Teatru Powszechnego. Wakacyjne, lipcowe pokazy tego spektaklu (zagramy aż 8 razy!) wzbogacone będą dodatkowymi atrakcjami, o których już wkrótce.

W czerwcowym repertuarze Powszechnego znajdzie się również Bóg mordu, na który zapraszamy 29 i 30 czerwca. Sztuka Yasminy Rezy, należącej wraz z Érikiem-Emmanuel Schmittem do ścisłej czołówki najpopularniejszych na świecie dramatopisarzy francuskich doczekała się ekranizacji jako Rzeź w reżyserii Romana Polańskiego. Bóg mordu to opowieść o pozornie niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę. Konfrontacja ta przeradza się w otwarty konflikt, który odsłania hipokryzję postaci i obnażając ich prawdziwą naturę prowadzi do nieoczekiwanego finału.

Teatr Powszechny gorąco zaprasza.

(-)
Materiał Teatru
12 czerwca 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Tristan i Izolda
Ralf Pleger
Od 22 maja na platformie OperaVision ...