Przedstawienie opracowane z myślą o występach plenerowych

"Pino-okio" reż, J. Porcari

"Pino-okio" to propozycja Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu na wakacje. Klasyczna bajka Carla Collodiego została na nowo "opowiedziana" przez Szczepana Orłowskiego, który posiłkował się nowym tłumaczeniem Jarosława Mikołajewskiego.

W nowej wersji, wiernie podążającej za włoskim oryginałem "Pinokio" okazuje się historią mroczniejszą i bliższą realiom czasów, w których powstawał - czytamy w zapowiedziach spektaklu. Będzie to więc adaptacja znacznie różniąca się od popularnej wersji kreskówkowej.

Występują: Angelika Cegielska, Karolina Krawiec (gościnnie), Rozalia Mierzicka, Mirosława Żak, Łukasz Byczek (gościnnie), Daniel Chryc, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.

Przedstawienie zostało opracowane z myślą o występach plenerowych w Amfiteatrze obok wałbrzyskiego teatru. Twórcy "Pino-okia" zapewniają, że spektakl będzie grany bez względu na pogodę. I jeszcze jedna dobra wiadomość na koniec – wstęp jest bezpłatny. Trzeba tylko wcześniej zarezerwować sobie miejsce (tel. 74 6649695).

 "Pino-okio", reżyseria, scenografia, kostiumy: Jakub Porcari, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, premiera: 23 czerwca g. 20, kolejne spektakle: 24 czerwca godz. 18.00, 29 czerwca godz. 20.00, 12 – 14 lipca godz. 18.00

(-)
kulturaonline.pl
19 czerwca 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...