Przejedź się starym tramwajem. Teatr funduje

okazją jest 48. Międzynarodowy Dzień Teatru

Okazją jest przypadający w piątek Międzynarodowy Dzień Teatru. Ale już w środę miejska scena funduje częstochowianom przejazd tramwajem oraz miłą rozmowę.

Zabytkowy wagon będzie kursował przez miasto między godz. 13.30 a 15. Przejazd jest darmowy. W środku na pasażerów będą czekać młodzi ludzie przebrani w kostiumy z przedstawień. Będzie można porozmawiać z nimi o repertuarze Teatru im. Mickiewicza a także wystartować w quizach, w których można wygrać m.in. plakaty i zaproszenia na aktualne spektakle, choćby na "Stachurę" z udziałem Piotra Machalicy i Roberta Dorosławskiego.

Oczywiście z punktu widzenia Międzynarodowego Dnia Teatru najważniejsza jest sama sztuka dramatyczna. Dlatego od piątku do niedzieli nasz teatr organizuje Wieczory Prapremier. Każdego dnia pokazywane będą dwa spektakle: o godz. 18 "Patrz, słońce zachodzi" w reżyserii Bronisławy Nowickiej, a o 20 "Nocną porą" w reżyserii Marka Pasiecznego. - Bilety na te przedstawienia kosztują 30 zł, ale można je też kupić w karnecie za 50 zł - informuje Joanna Karkoszka-Toborek, szefowa działu organizacji widowni. - W przerwie zapraszamy też na symboliczny poczęstunek w foyer im. Marka Perepeczki.

Dodatkowo w piątek w godz. 8-10 i 12-14 będzie można bezpłatnie zwiedzać teatr. Po kulisach i pracowniach będą oprowadzane grupy liczące maksymalnie 20 osób. Dlatego trzeba wcześniej się zapisać: tel. 34 272 33 27 (47, 57).

tp
Gazeta Wyborcza Częstochowa
26 marca 2009

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia