Przejedź się starym tramwajem. Teatr funduje

okazją jest 48. Międzynarodowy Dzień Teatru

Okazją jest przypadający w piątek Międzynarodowy Dzień Teatru. Ale już w środę miejska scena funduje częstochowianom przejazd tramwajem oraz miłą rozmowę.

Zabytkowy wagon będzie kursował przez miasto między godz. 13.30 a 15. Przejazd jest darmowy. W środku na pasażerów będą czekać młodzi ludzie przebrani w kostiumy z przedstawień. Będzie można porozmawiać z nimi o repertuarze Teatru im. Mickiewicza a także wystartować w quizach, w których można wygrać m.in. plakaty i zaproszenia na aktualne spektakle, choćby na "Stachurę" z udziałem Piotra Machalicy i Roberta Dorosławskiego.

Oczywiście z punktu widzenia Międzynarodowego Dnia Teatru najważniejsza jest sama sztuka dramatyczna. Dlatego od piątku do niedzieli nasz teatr organizuje Wieczory Prapremier. Każdego dnia pokazywane będą dwa spektakle: o godz. 18 "Patrz, słońce zachodzi" w reżyserii Bronisławy Nowickiej, a o 20 "Nocną porą" w reżyserii Marka Pasiecznego. - Bilety na te przedstawienia kosztują 30 zł, ale można je też kupić w karnecie za 50 zł - informuje Joanna Karkoszka-Toborek, szefowa działu organizacji widowni. - W przerwie zapraszamy też na symboliczny poczęstunek w foyer im. Marka Perepeczki.

Dodatkowo w piątek w godz. 8-10 i 12-14 będzie można bezpłatnie zwiedzać teatr. Po kulisach i pracowniach będą oprowadzane grupy liczące maksymalnie 20 osób. Dlatego trzeba wcześniej się zapisać: tel. 34 272 33 27 (47, 57).

tp
Gazeta Wyborcza Częstochowa
26 marca 2009

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia