Przejmujący, piękny i plastyczny

"Kaczmarski - 4 pory niepokoju"- reż. Robert Talarczyk - Teatr Sewruka w Elblągu

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na spektakl "Kaczmarski – 4 pory niepokoju". Tą wyjątkową sztukę zobaczyć będzie można już w ten weekend.


Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. Spektakl wyreżyserował Robert Talarczyk. Przez nieco ponad półtorej godziny artyści wyśpiewają znane, i mniej znane utwory Jacka Kaczmarskiego, które w spektaklu nabierają nowego wyrazu dzięki aranżacjom muzycznym Hadriana Filipa Tabęckiego. Nie zabraknie takich utworów jak "Obława", "Bal u Pana Boga", "Przeczucie".

"Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

"Spektakl jest przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny", powtarzają Widzowie, którzy mieli już okazję go zobaczyć. "Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to spektakl łączący pokolenia, zarówno tych, którzy kojarzą Kaczmarskiego z rodzącą się Solidarnością, jak i tych, którzy z jego twórczością dopiero się zapoznają.

Spektakl odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Baszta" w Kaliningradzie.
Robert Talarczyk został wyróżniony nagrodą za najlepszą reżyserię.

18.10, godz. 19.00, 19.10, godz. 18.00, 20.19, godz. 17.00

Dorota Sianożęcka
Materiał Teatru
16 października 2019
Portrety
Robert Talarczyk

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...