Przeprowadzka Kubusia

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr Lalki i Aktora Kubuś przeniesie się do Kieleckiego Centrum Kultury. Będzie występował na małej scenie

Fatalne warunki pracy w teatrze lalkowym i nie możność ich poprawienia ze względu na nieuregulowaną sytuację prawną budynku sprawiły, że miasto zdecydowało się na wyprowadzenie Kubusia. – To ostatni sezon jaki teatr pracuje przy ul. Małej. Kolejny rozpocznie już w KCK – zapowiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Kubuś zajmie zwalniane przez Filharmonię Świętokrzyską pomieszczenia, dla jego potrzeb trzeba także przebudować scenę – potrzebna jest m.in. zapadnia.

- Mała scena to dobre miejsce dla teatru, zwłaszcza, że przedstawienia dla dzieci odbywają się do południa, wieczorami będzie mogła pełnić dotychczasowe funkcje - dodał Lubawski.

Przeprowadzkę przygotuje nowy dyrektor teatru. Dotychczasowa dyrektor Irena Dragan z końcem sierpnia odchodzi na emeryturę. Konkurs na nowego szefa zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. – Rozstrzygniemy go na początku września – mówi Krzysztof Tworogowski z Urzędu Miasta.

Miasto szuka pomysłu na wykorzystanie pomieszczeń przy ul. Dużej. – Na pewno nie mogą one stać puste trzeba je wykorzystać i to komercyjnie – mówi Lubawski.

(Lid)
Echo Dnia
10 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...