Przetestuj Cyfrową Banialukę

Teatr Banialuka w Bielsku-Białej

Teatr Lalek Banialuka jest w trakcie realizacji projektu "Cyfrowa Banialuka - digitalizacja archiwum działalności artystycznej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej". Prace trwają od lutego br. Można już obejrzeć cyfrowe efekty.

W tym czasie udało się zdigitalizować blisko 1000 obiektów w tym zdjęcia, afisze, plakaty, programy. Do bazy danych wprowadzono wszystkie premiery - od 1947 roku jest ich 289, a także stworzono bazę blisko 700 osób współpracujących z i pracujących dla Banialuki. Powstała także strona internetowa cyfrowa-banialuka.pl, która umożliwia swobodne surfowanie po digitalnym archiwum teatru.

Strona cyfrowa-banialuka.pl została uruchomiona na początku lipca, jednak do września będzie funkcjonować jako wersja testowa, która nadal wymaga uzupełnień.

Wszystkich, którzy nie mogą się doczekać oficjalnej premiery "Cyfrowej Banialuki" już dziś zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, a tym samym zapoznania się z blisko siedemdziesięcioletnią historią teatru.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania Teatr 2015 - 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru.

Na zdjęciu: archiwalny afisz spektaklu "O Marysi sierotce i złotookiej sroczce".

(-)
Materiały Organizatora
11 lipca 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...