Przez komórkę zapłacisz za bilet do teatru

innowacje w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

Od piątku za bilet do Teatru im. Słowackiego w Krakowie można płacić za pomocą telefonu komórkowego. Za dwa, trzy miesiące w ogóle nie trzeba będzie mieć biletu, bo wystarczy pokazać komórkę.

Taką niespodziankę technologiczną jako pierwszy teatr w Polsce przygotował Teatr Słowackiego. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.slowacki.krakow.pl, by móc z tego ułatwienia skorzystać. 

- Chcemy uprościć sposób kupowania biletów. Do tej pory trzeba było je rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem, a potem jeszcze udać się do kasy i trzeci raz już na przedstawienie. Teraz siedząc w domu, można zapłacić za bilet, a odebrać go tuż przed spektaklem - tłumaczy Krzysztof Dubiel, kierownik działu marketingu teatru.

Na stronie teatru widz będzie mógł też rozejrzeć się po wirtualnej sali i wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Potem wystarczy już tylko wybrać formę płatności: karta kredytowa, przelew lub komórka. W tym ostatnim przypadku system poprowadzi do programu firmy mPay, który przez bezpłatny SMS wygeneruje czterocyfrowy kod PIN. Korzystając z niego, można zapłacić za bilet.

- System pozwoli nam w przyszłości elastycznie podchodzić do cen biletów. Na razie ci, którzy zarejestrują się w systemie, jako bonus dostaną na swoje konto 5 zł - mówi Dubiel. Jak zapewnia, wkrótce w ogóle znikną papierowe bilety. Informacje o zakupie przez komórkę trafiać będą na ekran telefonu, który widz przy wejściu pokaże bileterce.

Bilet w "Słowackim" kosztuje od 22 do 37 zł.

Mska
Gazeta Wyborcza Kraków
27 marca 2009

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...