Przez komórkę zapłacisz za bilet do teatru

innowacje w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

Od piątku za bilet do Teatru im. Słowackiego w Krakowie można płacić za pomocą telefonu komórkowego. Za dwa, trzy miesiące w ogóle nie trzeba będzie mieć biletu, bo wystarczy pokazać komórkę.

Taką niespodziankę technologiczną jako pierwszy teatr w Polsce przygotował Teatr Słowackiego. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.slowacki.krakow.pl, by móc z tego ułatwienia skorzystać. 

- Chcemy uprościć sposób kupowania biletów. Do tej pory trzeba było je rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem, a potem jeszcze udać się do kasy i trzeci raz już na przedstawienie. Teraz siedząc w domu, można zapłacić za bilet, a odebrać go tuż przed spektaklem - tłumaczy Krzysztof Dubiel, kierownik działu marketingu teatru.

Na stronie teatru widz będzie mógł też rozejrzeć się po wirtualnej sali i wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Potem wystarczy już tylko wybrać formę płatności: karta kredytowa, przelew lub komórka. W tym ostatnim przypadku system poprowadzi do programu firmy mPay, który przez bezpłatny SMS wygeneruje czterocyfrowy kod PIN. Korzystając z niego, można zapłacić za bilet.

- System pozwoli nam w przyszłości elastycznie podchodzić do cen biletów. Na razie ci, którzy zarejestrują się w systemie, jako bonus dostaną na swoje konto 5 zł - mówi Dubiel. Jak zapewnia, wkrótce w ogóle znikną papierowe bilety. Informacje o zakupie przez komórkę trafiać będą na ekran telefonu, który widz przy wejściu pokaże bileterce.

Bilet w "Słowackim" kosztuje od 22 do 37 zł.

Mska
Gazeta Wyborcza Kraków
27 marca 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...