Przy Pompie tylko pięć wieczorów

na jubileusz nałożył się kryzys

Działająca latem przy Teatrze im. J. Słowackiego Scena przy Pompie obchodzi 10. urodziny. I, niestety, na jubileusz nałożył się kryzys sprawiając, że w uroczym zaułku przy pl. św. Ducha odbędzie się tylko pięć wieczorów.

Dzisiejsza inauguracja, w ramach III Krakowskiej Nocy Teatrów, przyniesie piosenki ze spektaklu "Malavita. Ballada o mafii", który przygotował Paweł Szumiec. Wystąpią: Barbara Kurzaj, Feliks Szajnert, Krzysztof Jędrysek, Rafał Dziwisz, Grzegorz, Łukawski, Wojciech Skibiński, Rafał Sadowski, Przemysław Chojęta oraz zespół muzyczny w składzie: Andrzej Włodarz - akordeon, Michał Półtorak - mandolina i Grzegorz Piętak - kontrabas. 
Początek - godz. 20 (i bodaj nie ma już wejściówek). 

W niedzielę o godz. 20.30 duet nie wymagający rekomendacji, czyli Maja Sikorowska i tata Andrzej w recitalu "Pompowanie księżyca". Z nimi zespół muzyczny, a zabrzmią piosenki z albumu Mai Sikorowskiej "Kraków Saloniki", jak i utwory z nowszego repertuaru (w tym w języku greckim), a także najpopularniejsze przeboje Grupy Pod Budą. 

21 czerwca "Duet, czyli tercet" - recital Aloszy Awdiejewa, który łączy karierę naukowca i artysty estrady. Spotkania z nim to zawsze wspaniałe piosenki plus brawurowa konferansjerka. 

28 bm. pojawią się pod Pompą Anita Lipnicka i John Porter w recitalu "Harmonia głosów i dusz". Ona Polka, on - Walijczyk, a połączyła ich muzyka, a także uczucie. Czterema płytami pokazali jak świetny stanowią tandem. Pod Pompą po raz pierwszy. 

Zamknie tegoroczne spotkania 5 lipca krakowianka Basia Stepniak-Wilk, której w recitalu "Dzień po 4 lipca" będzie towarzyszył Artur Andrus. Zderzenie tych dwóch osobowości może przynieść niezwyczajny efekt. Będą też współpracujący z krakowską artystką jej muzycy. 

Początek zawsze o godz. 20.30, ale warto przybyć wcześniej, no i zapewnić sobie w kasie teatru bilet, bo miejsce urokliwe, ale nie za wielkie.

(WAK)
Dziennik Polski
12 czerwca 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...