Przybora i Wasowski raz jeszcze

„W cylindrze na lwy by..." - reż. Jarosław Tyran, Błażej Olma - Teatr Korez w Katowicach

Wyobraźmy sobie, że nagle znikają politycy ze swoimi przemowami i waleniem pięścią w stół. Znika telewizja ze swoimi zagadkowymi celebrytami. Znika slang uliczny, dziewczęta przeklinające zbyt głośno i młodzi mężczyźni zbyt głośni w ogóle.

Znikają portale społecznościowe, a wraz z nimi krzykliwe zdjęcia i krzyczące dyskusje. Znika to wszystko. A zamiast tego pojawia się elegancki salon, a w nim przy fortepianie dwóch Starszych Panów – uśmiechniętych i pełnych klasy. Z lekkością i wdziękiem snują historie o miłości, sztuce, przyjaźniach i cudownie szarej codzienności. Raz po raz odwiedzają ich goście – pełne gracji kobiety i rozbrajający mężczyźni. I wszyscy oni niosą na ustach melodię...

„W cylindrze na lwy by..." to spektakl muzyczny utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Oparty jest na piosenkach z tegoż repertuaru, jak i na innej, mniej znanej twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W programie znajdują się utwory, które każdy rozpozna już po pierwszych taktach (a dalej nie da się przestać ich kochać), jak i takie, które wielu usłyszy po raz pierwszy (i pewno od razu się w nich zakocha).

Twórcami spektaklu są zawodowi aktorzy, a zarazem ogromni fani Dwóch Panów J.: Jarosław Tyran, Błażej Olma, Agnieszka Bednarz i Anna Gamrot.

Zajrzyjmy w tę twórczość – pełną wdzięku, poczucia humoru, wzruszeń i mądrości. Wyłączmy współczesną rzeczywistość i raz jeszcze dajmy głos tym, którzy na to zasługują – Przyborze i Wasowskiemu.

Premiera 4.05 godz. 19,00 Teatr Korez w Katowicach

(-)
Materiał Teatru
29 kwietnia 2017

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia