Przygody misia i śpiącej królewny

Atrakcyjne lato w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach

Dla maluchów będą pouczające przedstawienia. Ciekawe losy bohaterów zobaczą w teatrze. Wakacyjne atrakcje dla maluchów przygotował Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, dzielnicy Jeleniej Góry.

Jutro mali jeleniogórzanie obejrzą "Leśne przygody Tymoteusza". 
Przedstawienie jest drugą częścią perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego. Chodzi o Tymoteusza, który jest niezwykle sympatycznym misiem. Najmłodsi wybiorą się wraz z nim na grzybobranie do lasu. 

Podczas leśnej wyprawy na głównego bohatera czeka mnóstwo niespodzianek. Oczywiście, w spektaklu nie zabraknie znanego już małym widzom chytrego liska, który tym razem wcieli się w rolę myśliwego. Na scenie pojawi się także jak zwykle bardzo opiekuńczy tato w postaci niedźwiedzia. 
Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy na stałe wszedł do repertuaru teatrów lalkowych, ciesząc się od lat niesłabnącą popularnością. Atrakcyjność historii o Tymoteuszu, połączona z łagodną dawką dydaktyzmu i odpowiadająca dziecięcej wrażliwości plastyka, powodują, że kolejna premiera Sceny Animacji na pewno spotka się z gorącym przyjęciem publiczności.Początek przedstawienia o godz. 11. 

Natomiast w piątek na teatralnej scenie animacji zagości spektakl pt. " Śpiąca Królewna". To adaptacja jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych baśni o królewnie uśpionej czarem złej wróżki i obudzonej po stu latach pocałunkiem księcia. We współczesnej wersji teatralnej fabuła bajki przeplata się z opowieścią o dzieciach, które niechętnie idą wieczorem do łóżek. Kanwą spektaklu jest sen, w którym śnią się baśnie. 

Reżyserka przedstawienia Beata Pejcz zrealizowała wersję historii o księżniczce ukłutej wrzecionem. Wątki bajkowe są pomieszane z historią dzieci, które nie chcą iść spać. Urok tego przedstawienia tkwi w scenografii i elementach dekoracyjnych wykorzystanych umiejętnie przez Pawła Pawlaka. Poduszki przekształcające się w lalki, łóżko czy stół - takie pomysły sprawiły, że przedstawienie zaskakiwało wizualnie. Widowisko trwa godzinę. Jest adresowane do widzów w wieku od 5 do 11 lat. Rozpoczyna się również o godz. 11. 

Pierwszego lipca, w środę, będzie można zobaczyć spektakl "Ach, ta Mysia". To opowieść o sile przyjaźni i jej znaczeniu w życiu każdego z nas. Widowisko jest historią mieszkańców zamieszkujących w jednym domu: gospodyni Maryny, która panicznie boi się myszy, małej, zabawnej myszki Mysi i leniwego, gburowatego kota Kiciusia. 
Wejście na wszystkie przedstawienia jest płatne. Bilet kosztuje 11 złotych. Taniej będzie, jeśli wybierzemy się na spektakl czteroosobową rodziną: wtedy za bilet zapłacimy tylko 33 zł.

Katarzyna Wilk
Gazeta Wrocławska
25 czerwca 2009

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia