Przygody z wilkiem

"Piaskowy Wilk" - reż. Julia Szmyt - Teatr Lalka w Warszawie

Nowa premiera w Teatrze Lalka w Warszawie została przygotowana w nietypowy sposób.

Akcja "Piaskowego Wilka", adaptacji cyklu książek dla dzieci szwedzkiej pisarki Asy Lind, rozgrywa się nie w tradycyjnej sali teatralnej, lecz na specjalnie przygotowanej Scenie Foyer, w bajkowej scenografii. Siedzące na poduszkach dzieci - rodzice zostają z tyłu na krzesłach - mogą aktywnie uczestniczyć w przygodach rezolutnej Karusi, która w towarzystwie zaprzyjaźnionego Piaskowego Wilka poznaje tajemnice świata i przyrody. Wilk objaśnia jej znaczenie wielu słów i tajemnice postępowania dorosłych, dziewczynka zaś zasypuje go nieustannymi pytaniami. Na scenie pojawiają się inni bohaterowie (grani przez jednego aktora!). W dynamicznym spektaklu dominują ruch i błyskotliwe dialogi.

Najzabawniejsze są sceny, kiedy podczas pływania dziewczynka spotyka niezwykłe ryby. W pewnym momencie sala zamienia się w podwodny świat, a widzowie mają wrażenie, że nurkują razem z Karusią i olbrzymią rybą, która nagle pojawia się w powietrzu.

W roli Karusi wystąpiła Alicja Czerniewicz, która udatnie wcieliła się w ciekawą świata dziewczynkę. Przedstawienie będzie z pewnością cieszyło się powodzeniem wśród familijnej widowni. Szkoda tylko, że odbywa się w salce, w której mieści się maksymalnie 50 osób, co mocno ograniczy frekwencję.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy
23 lutego 2019
Portrety
Julia Szmyt

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia