Przyjaciele Teatru Modrzejewskiej wybrali prezesa

Krystyna Zajko-Minkiewicz prezesem

Legnicka polonistka, poetka i dziennikarka Krystyna Zajko-Minkiewicz ponownie wybrana została prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Decyzją walnego zgromadzenia członków SPTM nie zmienił się także skład zarządu, który nadal tworzą: Aleksandra Lesiak - wiceprezes, Bogumiła Słomczyńska - sekretarz, Robert Wójcicki - skarbnik oraz Marta Seredyńska - członek. Komisję Rewizyjną SPTM tworzą: Dariusz Jarema - przewodniczący, Krystyna Jarema - zastępca przewodniczącego oraz Monika Zbróg - członek.

Uchwalono program stowarzyszenia i postanowiono: kontynuować sztandarowe imprezy, tj. współorganizować Międzynarodowy Dzień Teatru, przyznawać coroczną Bombę Sezonu dla artysty, który rozsławia legnicką scenę dramatyczną, ufundować 600 teatralnych biletów dla najuboższych mieszkańców Legnicy, organizować popremierowe spotkania widzów z aktorami.

Z informacji, jaką nadesłała prezeska Krystyna Zajko-Minkiewicz (na zdjęciu), wiadomo także, że stowarzyszenie - podobnie jak w latach ubiegłych - będzie zabiegać o sponsorów, zachęcać do kupna foteli w teatrze oraz współpracować z lokalnym mediami w celu propagowania idei SPTM i promocji legnickiego Teatru Modrzejewskiej i jego artystów.

Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej istnieje od 2000 roku. Od 2004 jest także Organizacją Pożytku Publicznego, liczy zatem na wsparcie sympatyków i miłośników legnickiego teatru podczas zbiórki funduszy, w tym na ofiarowany na cele programowe 1 procent z podatku PIT. Honorowym prezesem SPTM jest jeden z twórców jego odrodzenia, pomysłodawca Bomby Sezonu oraz scenicznych prezentacji najwybitniejszych polskich monodramów, były wieloletni jego prezes, Jan Hila.

Grzegorz Żurawiński
Materiał nadesłany

 

Grzegorz Żurawiński
Materiał Teatru
11 lutego 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia