Przyjadą artyści Opery Śląskiej

"Tosca" - reż. Tadeusz Bradecki - Opera Śląska w Bytomiu

Jedno z najpopularniejszych dzieł Pucciniego, operę "Tosca", zobaczymy na scenie Centrum Sztuki Mościce. W połowie września zaprezentują ją artyści Opery Śląskiej z Bytomia.

"Tosca" Giacoma Pucciniego to opera wyjątkowa. Jej prapremiera odbyła się 14 stycznia 1900 r. w Teatro Constanzi w Rzymie. Początkowo przedstawienie nie zostało przyjęte z entuzjazmem przez krytyków i publiczność, ale ocena ta zmieniała się z biegiem czasu. Dziś "Tosca" jest jedną z najpopularniejszych oper świata, a jej tytułową bohaterkę zalicza się do kanonu największych heroin operowych. Kanwą opery jest poruszająca historia miłości śpiewaczki Tosci i malarza Cavaradossiego, w którą wmiesza stc okrutna historia i polityka, uosabiane przez złowrogiego barona Scarpię, prefekta rzymskiej policji. Libretto opery oparto o treść dramatu Victoriena Sardou "Tosca" z 1887 r.

Przedstawienie będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce w piątek 13 września o godz, 19. Na dużej scenie zobaczymy artystówjppery Śląskiej z Bytomia. W głównych fplach wystąpią Anna Wiśniewska-Schoppa (Tosca) i Tomasz Urbaniak (Cavaradossi). Całość wyreżyserował Tadeusz Bradecki, a chórem i orkiestrą Opery Śląskiej dyrygować będzie Tadeusz Serafin.

(-)
Materiał Teatru
6 września 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...