Przyjadą znakomici aktorzy

13. Katowicki Karnawał Komedii

Co roku, na przełomie stycznia i lutego organizatorzy Katowickiego Karnawału Komedii proponują na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego wyjątkowy repertuar spektakli z całej Polski. 13. edycja Katowickiego Karnawału Komedii rozpocznie się w następny piątek, 24 stycznia i potrwa do niedzieli, 2 lutego.

Do Katowic zjeżdżają znakomici aktorzy. W tym roku będą m.in. Wojciech Pszoniak, Daniel Olbrychski czy Zbigniew Wardejn. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników muzyki, w tym Beaty Kozidrak.

Katowicki Karnawał Komedii to impreza już kultowa. Kameralny przegląd przedstawień rozrósł się do imprezy, prezentującej najciekawsze tytuły komediowych spektakli, a bój o bilety często kończy się, zanim ich dystrybucja na dobre się rozpocznie.

Spektakle będzie można oglądać na dwóch katowickich scenach: w Teatrze Korez oraz Teatrze Śląskim. Ten festiwal to nie tylko przegląd produkcji innych teatrów, ale też gorąca premiera, tworzona przez Teatr Korez i Teatr Śląski. W ubiegłym roku ich wspólnymi siłami powstał spektakl "Inteligenci" na scenie Teatru Śląskiego, a w tym roku nowością będzie "Nerwicę natręctw".

- Przyjaźnimy się od wielu lat. Myślę, że częściej powinniśmy coś razem tworzyć, mamy wyjątkowe porozumienie dusz i to samo poczucie humoru. Postanowiliśmy realizować w ramach Katowickiego Karnawału Komedii premiery. "Inteligenci" cieszą się ogromnym powodzeniem. Teraz postanowiliśmy zrobić spektakl, który będzie realizowany na scenie Teatru Korez. "Nerwicę natręctw" reżyserujemy wspólnie, jest znakomita obsada - powiedział Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego.

- Zostało jeszcze kilka wejściówek na niektóre spektakle, bo jest taki mechanizm, że ktoś rezerwuje na początku 20 biletów, bo znajomi chcą iść, a potem okazuje się, że 10 z nich spada. I te bilety wracają do puli. Dlatego należy walczyć i pytać - powiedział Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez.

Informacje o biletach można uzyskać telefonicznie: 32 785 70 15 lub na stronie: 2020.karnawalkomedii.pl.

Ola Szatan
Dziennik Zachodni
18 stycznia 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...