Przyjdź i posłuchaj

Czytajmy dramaty!

18 października o godz. 18.00 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na czytanie dramatu „Sunset limited” Cormaca McCarthy’ego w przekładzie Roberta Sudoła w reż. Magdaleny Miklasz. Wstęp wolny.

Dramat został wybrany w I etapie Konkursu „Czytajmy dramaty!" przez Jury złożone z sześciorga aktorów Teatru Modrzejewskiej w Legnicy pod przewodnictwem Katarzyny Dworak. Swój wybór jurorzy uzasadnili stwierdzeniem, że konkurs powinien służyć raczej prezentacji dramatów nie dość znanych a wybitnych, niż np. przypominaniu klasyki.

Cormac McCarthy (ur. 1933) to jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, scenarzysta i dramaturg. „Sunset limited", dramat z 2006 roku, będący w istocie wielką, pasjonującą rozmową o sensie życia, sfilmował w 2011 r. Tommy Lee Jones, grając w nim u boku Samuela L. Jacksona.

Tekst zostanie zaprezentowany publicznie w formie czytania również na scenach Teatru Modrzejewskiej w Legnicy (16 października o godz. 18.00) oraz Jeleniogórskiego Centrum Kultury (17 października o godz. 18.00).

„Sunset limited" Cormaca McCarthy'ego
czytają legniccy aktorzy: Magda Biegańska, Katarzyna Dworak, Zuza Motorniuk, Rafał Cieluch, Mateusz Krzyk, Paweł Wolak
reżyseria: Magdalena Miklasz
wiek odbiorcy: młodzież i dorośli
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek tel. 74 666 73 40

Informujemy, że rozpoczęła się II tura Konkursu „Czytajmy dramaty", organizowanego przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Zgłoszenia do 15 października 2015 r. Szczegóły na stronie: www.teatr.legnica.pl/czytajmy-dramaty.

(-)
Materiał Teatru
9 października 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia