Przyjdź i SŁUCHAJ!

"Pierwszy człowiek świata" w cyklu Wrocławskiego Teatru Lalek

27 stycznia we Wrocławskim Teatrze Lalek w cyklu "Słuchaj" kolejne słuchowisko. "Pierwszy człowiek świata" Marii Wojtyszko to tajemnicza, pełna ukrytych znaczeń historia o tym, że kolory najłatwiej jest odnaleźć w samym sobie i w innych ludziach.

Pramysz i Presłoń - pierwsze zwierzęta świata - zakochują się w sobie. Z ich związku rodzi się Praktoś - dziwne, pozbawione sierści stworzenie, chodzące na dwóch nogach. Pewnego dnia Praktoś zauważa, że zarówno rodzicom, jak i otaczającej go rzeczywistości czegoś brakuje... wszystko jest takie szare! Chłopiec wyrusza w świat w poszukiwaniu kolorów.

SŁUCHAJ! to cykl czytań najnowszych sztuk dla dzieci z muzyką graną na żywo. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek czytają jedną z najnowszych polskich sztuk dla młodych widzów.

Najbliższe SŁUCHAJ! wyreżyseruje Radosław Kasiukiewicz, o oprawę muzyczną zadba duet SzaZa czyli klarnecista Paweł Szamburski i skrzypek Patryk Zakrocki. Obserwowanie, jak na żywo tworzą dźwięki przy pomocy najdziwniejszych instrumentów, jest fantastyczną przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

***

"Pierwszy człowiek świata" Maria Wojtyszko

opieka reżyserska: Radosław Kasiukiewicz

scenografia: Mateusz Stępniak

muzyka: SzaZa, Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki

obsada: Irmina Annusewicz, Kamila Chruściel, Józef Frymet, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Marek Tatko

27 stycznia o godz. 13.00 na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek

Wejściówki w cenie 5 zł. Rezerwacja miejsc: Biuro Organizacji Widowni, tel. 71 335 49 11 / 12 / 49; widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

(-)
Materiał Teatru
25 stycznia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia