Przyjdź z dzieckiem do Powszechnego

"Wariat i zakonnica" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Powszechny w Warszawie

Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym to propozycja dla rodziców i dzieci, którzy chcieliby wspólnie odwiedzić nasz Teatr i w tym samym czasie uczestniczyć w dwóch różnych wydarzeniach teatralnych.

Kiedy dorośli oglądają spektakl, dzieci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez artystów Teatru Powszechnego i doświadczonych animatorów. Zabawy twórcze inspirowane światem teatru dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie, zawody i narzędzia teatralne. Teatr Powszechny zaprasza do wspólnej, kreatywnej zabawy!

Najbliższe spotkania:

2 lutego (niedziela), godz. 17.00 - Wariat i zakonnica Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godz. 17.00-18.15.

Temat: plakat teatralny

Gość: Monika Siwak ( grafik, Kierownik Działu Promocji i Obsługi Widzów)

Na co w pierwszej chwili zwracamy uwagę, kiedy planujemy wyjście do teatru i wybieramy spektakl? Co zatrzymuje nasz wzrok na ulicy?Gdzie szukamy informacji o repertuarze i jak one wyglądają?W tym tygodniu porozmawiamy o roli kolejnego, niewidocznego artysty w teatrze - grafika! A także o tym jak jego prace służą jednemu z najtrudniejszych elementów marketingu, czyli promocji sztuki. Ale przede wszystkim zabawimy się w wymyślanie haseł promocyjnych oraz stworzymy krok po kroku własne, niepowtarzalne plakaty teatralne.

9 lutego (niedziela), godz. 17.00 - Nieskończona historia Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godz. 17.00-18.40.

Temat: dźwięk

Gość: Sebastian Kuźma ( Kierownik pracowni akustycznej)

Trudno sobie wyobrazić spektakl, w którym dźwięk nie odgrywa ważnej roli! Różne jego rodzaje, ale też zupełny jego brak ma znaczenie w budowaniu sensów w przedstawieniu. Na warsztatach zbadamy na czym polega praca akustyka w jego pracowni, a także podczas wspólnych zabaw porozmawiamy o roli dźwięku i muzyki w teatrze.

Zajęcia skierowane są do dzieci od 5. roku życia.

 

(-)
Materiał Teatru
1 lutego 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...