Przyjechało Hollywood

"Kamienie w kieszeniach" - reż. Ł. Witt-Michałowski - Scena Prapremier InVitro

Dwóch aktorów wciela się w kilkanaście ról, także damskich. Spektakl Marie Jones "Kamienie w kieszeniach" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego dzisiaj na deskach Teatru Centralnego.

Sztuka irlandzkiej dramatopisarki miała premierę w dwudziestu krajach i została przetłumaczona na szesnaście języków. Jest też aktorskim Mount Everestem, ponieważ Marie Jones przewidziała tylko dwóch aktorów, którzy muszą odegrać piętnaście postaci obojga płci.

Wydawałoby się, że to wyzwanie graniczy z cudem. Duet Bartłomieja Kasprzykowskiego i Szymona Sędrowskiego w tragikomedii reżyserowanej przez Łukasza Witt-Michałowskiego radzi sobie znakomicie. Aktorzy zdobyli niedawno indywidualne wyróżnienia na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie. Sam spektakl zaś otrzymał Wielką Nagrodę Publiczności na festiwalu Kontrapunkt 2007 oraz Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej 2008.

Akcję Marie Jones osadziła w tradycyjnym irlandzkim miasteczku, ale wszystko z powodzeniem może się dziać na polskiej wsi. Na prowincję przyjeżdżają filmowcy z Hollywood. W prostych ludziach rodzą się wielkie marzenia.

"" , CK, ul. Peowiaków 12, dziś, godz. 19, bilety 10 -20 zł

Sylwia Hejno
Polska Kurier Lubelski
24 listopada 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia