Przyszły tydzień w Lublinie

Teatr Stary zaprasza na spotkanie z kulturą

Koncert Soyki, spektakl "Podłogowo", kolejna "Bitwa o literaturę", którą poprowadzi Łukasz Drewniak - to tylko niektóre wydarzenia przyszłego tygodnia.

W programie:

ŚRODA 16.01 godz. 18.00

SOYKA KOLEKTYW zagra w Teatrze Starym "W hołdzie Mistrzowi", bo tak brzmi tytuł najnowszej płyty artysty. Kim jest Mistrz Stanisława Soyki, który sam może dla niektórych uchodzić za Mistrza? Zapraszamy na stronę wydarzenia oraz na sam koncert, ostatnie bilety jeszcze w sprzedaży!

NIEDZIELA 13.01 godz. 16.00 i 18.00

LALE.Teatr to nieformalna grupa teatralna z Wrocławia. SPEKTAKL "PODŁOGOWO" to propozycja dla najmłodszych, choć i ich rodzice na pewno nie będą się nudzić. Odkrywanie świata od strony podłogi to przecież całkiem ciekawe zajęcie. Podłoga to przestrzeń pierwszych kroków, pierwszych zabaw, pierwszych przejawów dziecięcej samodzielności, pierwszych kontaktów ze światem.

PIĄTEK 11.09 godz. 17.00 i 20.00

"TUWIM DLA DOROSŁYCH" [na zdj.] wraca do Teatru Starego po niezwykle ciepłym przyjęciu w minionym sezonie. Połączenie tekstów Tuwima, reżyserii i kompozycji Jerzego Satanowskiego oraz wykonania przez najbardziej profesjonalny teatr muzyczny w Polsce, jakim jest Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie to rzadka okazja kontaktu z rozrywką na najwyższym kulturalnym poziomie.

PONIEDZIAŁEK 14.01 godz. 18.00

Kino w Teatrze Starym zaprasza na drugi film z serii "Styczeń - w trybach historii i polityki" : "NIKT NIE WOŁA" KAZIMIERZA KUTZA to jeden z klasyków Polskiej Szkoły Filmowej, pomyślany pierwotnie jako polemika z jej sztandarowym dziełem, "Popiołem i diamentem" Andrzeja Wajdy. Film zrealizowany w poetyce bliskiej Nowej Fali, ze świetnymi zdjęciami Jerzego Wójcika i doskonałymi aktorami w rolach pierwszo- i drugoplanowych (Barbara Krafftówna, Halina Mikołajska).

WTOREK 15.01 godz. 18.00

Znany widzom Teatru Starego z rozmów z twórcami teatralnymi Łukasz Drewniak poprowadzi tym razem wtorkową debatę z cyklu "BITWA O LITERATURĘ" pod tytułem "ROK NIE WYROK". Co zostało z "Roku Korczaka", "Roku Chopina" czy "Roku Miłosza"? Dlaczego promujemy kulturę i jej bohaterów odświętnymi zrywami, a nie stale i konsekwentnie? W dyskusji wezmą udział dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden, oraz Wiera Meniok, dyrektor Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

(-)
Materiał Teatru
9 stycznia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...