R.I.P. KORE – finał. #AGON_NA_OLIMPIE

TR ONLINE ZOSTAŃ W DOMU, NIE WYCHODŹ Z TEATRU!

Streamerka @korexanax01 nie spodziewa się, że może trafić do królestwa zmarłych. Jest współczesną e-girl. Chce dalej nagrywać piosenki i spotykać się z poznanymi online ludźmi, w tym z neurotycznym @narkissos_the_boy. Nie wie, że o jej życie toczy się boska gra.

Adonis Myrtle, Selene Luna Halucinari, Eroseush Roto, Temida Weight, Orfeo Hellis, Afride Lover, Eury Nome oraz inne boginie, bogowie, heroski i herosi Wirtualnego Olimpu spotykają się na szczycie ukrytym w internetowej chmurze. Zdecydują o losie @korexanax01, którą @Hades Aides-Pluto zapragnął sprowadzić do podziemi.

Czy bogom uda się porozumieć i uratować streamerkę? Czy Lete – cyfrowa rzeka zapomnienia – zmieni swój bieg? Czyje odbicie zobaczy @narkissos_the_boy w swym ekranie? I czy @Hades Aides-Pluto dostanie to, czego zapragnął? Aktorki, aktorzy, publiczność TR Warszawa oraz samozwańcze greckie boginie i bogowie, herosi i heroski wezmą udział w transmitowanym na żywo premierowym finale internetowego prequela spektaklu "Stream" w reż. Katarzyny Minkowskiej, laureatki nagrody Debiut TR 2018.

16 maja 2020 roku o godzinie 20:00 wejdź na stronę TR Warszawa na Facebooku (https://www.facebook.com/trwarszawa/) i zanurz się w informacyjnym strumieniu, który płynie od dwóch i pół tysiąca lat.

R.I.P. KORE – finał. #AGON_NA_OLIMPIE
reżyseria: Katarzyna Minkowska
dramaturgia: Tomasz Walesiak
muzyka: Wojciech Frycz
asystentka reżyserki: Aleksandra Śliwińska
kierowniczka produkcji: Karolina Pająk
obsada:
Marcin Czarnik jako @Hades Aides-Pluto (udział na żywo)
Natalia Kalita jako Epione Med (udział na żywo)
Maryna Byczkowska jako @korexanax01 (nagranie wideo)
Mateusz Górski jako @narkissos_the_boy (nagranie wideo)
Monika Frajczyk jako Echo Oreada TV (udział na żywo)
oraz (na żywo w roli bogiń, bogów, herosek, herosów):
studenci i studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz uczestnicy i uczestniczki warsztatów teatralnych zespołu edukacji TR Warszawa, m.in.:
Natalia Bielecka jako Afride Lover (Afrodyta)
Robert Czerwiński jako Hefaj Sztos (Hefajstos)
Vanessa Gazda jako Eury Nome (Eurynome)
Aleksandar Milićević jako Adonis Myrtle (Adonis)
Kaja Kozłowska jako Euridice Iksde (Eurydyka)
Marianna Linde jako kirke_ajaji (Kirke)
Jowita Kropiewnicka jako Selene Luna Halucinari (Selene)
Monika Markowska jako arte_nighthunter (Artemida)
Patryk Michalak jako sex.farmata.petres (Syzyf)
Ireneusz Mosio jako Eroseush Roto (Eros)
Katarzyna Nejman jako giniAte (Ate)
Magdalena Sildatk jako Hekate Double (Hekate)
Mariusz Urbaniec jako wood.you.like (Pan)
Helena Urbańska jako Temida Weight (Temida)
Ewelina Zawada jako FirstLadyHerFidelium (Hera)
Konrad Żygadło jako Orfeo Hellis (Orfeusz)
premiera: 16 maja 2020 roku, godz. 20:00 | Facebook Live TR Warszawa
Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Teatru Publicznego 2020, którego
organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
...............

R.I.P. KORE
"R.I.P. KORE" to internetowy prequel spektaklu teatralnego "STREAM", który laureatka nagrody Debiut TR, Katarzyna Minkowska przygotowuje z zespołem TR Warszawa. Internetowa wersja poprzedza teatralną, której premiera planowana jest na 2020 rok.

"R.I.P. KORE" to inspirowana internetowymi streamingami oraz mitami greckimi opowieść o wiecznym cyklu życia, rozgrywająca się w wirtualnych przestrzeniach. W kolejnych odsłonach czwartkowych streamów na Facebooku TR Warszawa poznajemy jej główne postaci – użytkowników o nickach @korexanax01 i @narkissos_the_boy, prowadzących popularne profile w mediach społecznościowych. Młodzi ludzie nawiązują w sieci toksyczną relację, która prowadzi do tragedii. Na szczęście lub nieszczęście, w wirtualnym Hadesie po śmierci życie toczy się dalej.

"R.I.P. KORE" to laboratorium teatru epoki cyfrowej. Aktorki i aktorzy zamiast na scenie tworzą profile swoich postaci na portalach społecznościowych, nawiązując interakcję z użytkownikami w czasie rzeczywistym. Obok publikowania postów, komentarzy, zdjęć i nagrań wideo prowadzą specjalne streamy na żywo, w których komunikują się między sobą i ze swoimi grupami followersów. Kluczowe wydarzenia z ich życia mają postać publicznych wydarzeń na portalach społecznościowych, w których – w roli obserwatorek i obserwatorów – biorą udział widzki i widzowie. Materiały z odsłony internetowej projektu zostaną wykorzystane w wersji scenicznej. Produkcja spektaklu "STREAM" współfinansowana jest przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

LINIA NOWYCH TALENTÓW
Katarzyna Minkowska jest laureatką konkursu Debiut TR, wspierającego rozwój najciekawszych reżyserów i reżyserek teatralnych młodego pokolenia. Nagroda Debiut TR została powołana w listopadzie 2015 roku w TR Warszawa, w ramach nurtu programowego Młody TR/LINII NOWYCH TALENTÓW. Wyróżnienie przyznawane jest co roku na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie, organizowanym przez Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Nagroda Debiut TR wspiera rozwój najciekawszych reżyserów i reżyserek teatralnych młodego pokolenia. Nagrodzeni przez zespół artystyczny TR Warszawa studenci i studentki wydziałów reżyserii otrzymują zaproszenie do zrealizowania przedstawienia w TR Warszawa w kolejnym sezonie teatralnym. laureatami i laureatkami nagrody są: Jędrzej Piaskowski (Debiut TR 2015), Klaudia Hartung-Wójciak (Debiut TR 2016), Grzegorz Jaremko (Debiut TR 2017), Katarzyna Minkowska (Debiut TR 2018) oraz Wiktor Bagiński (Debiut TR 2019).

Młody TR to jeden z elementów programu TR Warszawa – LINII NOWYCH TALENTÓW. TR Warszawa od lat wspiera rozwój nowych talentów artystycznych, prowadząc takie projekty jak np. Teren Warszawa, TR/PL, Teren TR, Młody TR, Debiut TR, rezydencje artystyczne, gościnne pokazy prac dyplomowych i spektakli, czy przedstawienia repertuarowe, do realizacji których zapraszane są nowi twórcy i twórczynie, a wybrane projekty są rozwijane we współpracy z partnerami zagranicznymi. TR Warszawa pełni rolę artystycznego schronu, w którym artystki i artyści mogą eksperymentować i realizować swoje pomysły na teatr. W ramach LINII NOWYCH TALENTÓW w ostatnich sezonach artystycznych swoje spektakle zrealizowali m. in.: Anna Karasińska ("Ewelina płacze", "Fantazja"), Piotr Trojan ("Grind/r"), Magda Szpecht ("Możliwość wyspy", "Wracać wciąż do domu"), Wojciech Blecharz ("Soundwork"), Katarzyna Kalwat ("Holzwege", "Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady", "Maria Klassenberg. Ekstazy", "Staff Only" – koprodukcja Biennale Warszawa i TR Warszawa), Małgorzata Wdowik ("Piłkarze", "Strach"), Jędrzej Piaskowski ("Puppenhaus. Kuracja", "Dawid jedzie do Izraela" – koprodukcja Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i TR Warszawa), Klaudia Hartung-Wójciak ("Chinka") oraz Grzegorz Jaremko ("Woyzeck").

 

Katarzyna Minkowska – studentka IV roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała również Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrealizowane w ramach studiów reżyserskich jej sceny warsztatowe prezentowała na 7. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (nagroda ZAIKSu), 8 i 9. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie, Internationales Festival für Junges Theater FURORE 2018, Różewicz Open Festiwal w Radomsku oraz 23. Konfrontacjach Teatralnych w Lublinie. W ramach 10. Festiwalu Nowe Epifanie zrealizowała spektakl "Judasz. Laboratorium epifanii". Stworzyła scenografię do spektaklu "Idioci" Daniela Sołtysińskiego i Marcina Wierzchowskiego w reżyserii Marcina Wierzchowskiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi (prem. 2019). W 2018 roku na 8. Forum Młodej Reżyserii otrzymała nagrodę Debiut TR za spektakl "Syrenarium", przygotowany pod opieką artystyczną Mateusza Bednarkiewicza. Z okazji 80. lecia sceny przy Marszałkowskiej 8 wyreżyserowała w grudniu 2019 roku w TR Warszawa aktorski dubbing na żywo do projekcji niemego filmu "Zew morza" w reżyserii Henryka Szaro. W ramach 11. Festiwalu Nowe Epidanie zrealizowała spektakl "Maria Magdalena. Wykład o grzechu", którego premiera odbyła się w marcu 2020 w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Poza teatrem interesuje się sztukami wizualnymi, w tym fotografią i performensem. Jej fotografie brały udział w wystawie 8. Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

(-)
Materiał nadesłany
16 maja 2020
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia