Radiowa Dwójka zaprasza

Transmisja z Bawarskiej Opery Państwowej w Monachium

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się niedzielny wieczór 26 czerwca w audycji „Letni Festiwal Muzyczny”. Program 2 przeprowadzi transmisję opery „Żydówka” Jacques'a Fromentala Halévy'ego prosto z Bawarskiej Opery Państwowej w Monachium. W roli tytułowej wystąpi wybitna polska sopranistka – Aleksandra Kurzak. Początek o godz. 18.00.

„Żydówka" to nieco zapomniana dziś opera XIX-wiecznego francuskiego kompozytora Jacques'a Halevy'ego, do której libretto napisał Eugène Scribe. Akcja dzieła rozgrywa się w Konstancji w 1414 roku, a główna bohaterka to młoda dziewczyna zakochana w chrześcijaninie. Za tę miłość czeka ją śmierć. Prapremiera opery odbyła się w Paryżu w 1835 roku, zaś premiera polska w Warszawie w 1857 roku.

Występują: Aleksandra Kurzak – sopran (Rachela), Roberto Alagna – tenor (Eléazar), John Osborne – tenor (Leopold), Hanna-Elisabeth Müller – sopran (księżniczka Eudoksja), Ain Anger – bas (kardynał de Brogni), Chór i Orkiestra Bawarskiej Opery Państwowej pod dyrekcją Bertranda de Billy'ego.

Początek transmisji 26 czerwca o godz. 18.00 na antenie radiowej Dwójki.

(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2016
Teatry
Polskie Radio

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia