Ratunkiem jest histeryczny śmiech

"Szkoła błaznów" - reż. Zbigniew Szymczyk - Wrocławski Teatr Pantomimy

W najbliższy czwartek, 16 kwietnia, Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę studencką przedstawienia "Szkoła Błaznów" w reż. Zbigniewa Szymczyka.

To kolejne spotkanie z twórcami i realizatorami Wrocławskiego Teatru Pantomimy z cyklu premier studenckich, czyli moderowanych rozmów z publicznością, która chce wiedzieć więcej!

"Szkoła błaznów" powstała z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode'a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, w swojej twórczości zbliżającego się do francuskiej awangardy XX wieku, było ostatnie słowo padające w "Szkole błaznów" - okrucieństwo.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badany jest na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Po przedstawieniu Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza Państwa do wzięcia udziału w dyskusji z twórcami przedstawienia. Rozmowę z publicznością i realizatorami "Szkoły Błaznów" poprowadzi Bartłomiej Miernik.

Gramy:

16 i 17 kwietnia 2015, godz. 19.00

Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c
Materiał nadesłany

(-)
Materiał Teatru
16 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...