RDC zaprasza na koncert Izy Kowalewskiej

Teatr WARSawy

31 lipca br. Polskie Radio RDC zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu czwartkowych koncertów z udziałem publiczności emitowanych na antenie. Tym razem na scenie Teatru WARSawy dla słuchaczy RDC wystąpi Iza Kowalewska. Gościem specjalnym będzie Dima Gorelik. Transmisja koncertu rozpocznie się po godz. 19:00.

Iza Kowalewska to wokalistka i muzykoterapeutka. Artystka znana jest w Polsce jako współtwórczyni zespołu Muzykoterapia, ale ma na koncie wiele innych projektów. Jednym z nich jest show pod nazwą Koncert Na Ścianie. Z melodyjną muzyką inspirowaną tradycjami różnych zakątków świata i z kolorowymi strojami – naścienny performance tworzy jedyne na świecie widowisko tego typu. Wokalistka występowała gościnnie na wielu płytach m.in. takich artystów jak: FISZ, EMADE, Novika czy O.S.T.R. oraz na licznych festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open'er Festival czy Męskie Granie. Głos Izy Kowalewskiej można usłyszeć w autopromocyjnych jinglach Polskiego Radia RDC.

Jesienią zeszłego roku ukazał się pierwszy solowy album Izy Kowalewskiej zatytułowany Diabeł Mi Cię Dał, a już na październik 2014 r. zapowiadany jest kolejny. Podczas koncertu w Teatrze WARSawy i na antenie RDC materiał zostanie zaprezentowany przy udziale gościa specjalnego, izraelskiego wirtuoza gitary – Dimy Gorelika.

Cykl czwartkowych koncertów to specjalny projekt Polskiego Radia RDC. W ubiegłym roku słuchacze zapraszani byli do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej. Od maja br. zdarzenia nadawane są ze sceny Teatru WARSawy. Dotychczas ze swoim repertuarem wystąpiły m.in.: Natalia NATU Przybysz, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk oraz Maria Sadowska. Koncerty transmitowane są w ramach audycji Urszuli Prussak „Piosenka jest kobietą".

Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie RDC. Szczegółowe informacje na facebook'owej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/913383798678128.
Bilety do nabycia również w kasie Teatru WARSawy. Informacje: bilety@teatrwarsawy.pl lub pod numer tel. (22) 468 00 99.

(-)
Materiał Organizatora
29 lipca 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia