Recital Artura Gotza w Śląskim

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

Artur Gotz, aktor Teatru Nowego w Łodzi wystąpi w sobotę z recitalem "Mężczyzna prawie idealny" w Teatrze Śląskim w Katowicach podczas "Lata w Malarni".

"Mężczyzna prawie idealny" składa się z piosenek, które napisała specjalnie dla Artura Gotza krakowska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, Agnieszka Chrzanowska.

To przewrotna opowieść o kondycji mężczyzny w XXI wieku i próba zmierzenia się z powszechnymi stereotypami. To także kilka słów refleksji na temat płci przeciwnej oraz życia w świecie matriarchatu. Bohaterami stali się zakochani, naiwni, nawróceni, nienasyceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.

Recital miał swoją premierę pod koniec ubiegłego roku w Teatrze Nowym w Łodzi, a został zrealizowany w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi. Aktualnie trwają prace nad płytą pod tym samym tytułem, która ukaże się na początku przyszłego roku, promować ją będzie teledysk do piosenki "Milionerzy" w reż. Dawida Woźnicy.

Artur Gotz zagrał ponad 150 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze i w USA. W 2010 r. ukazała się jego debiutancka płyta "Obiekt seksualny" z piosenkami Zygmunta Koniecznego, Dariusza Rzontkowskiego i Michała Zabłockiego, która promowana była m.in. w radiowej Jedynce i Trójce. Artysta jest również tegorocznym Stypendystą Miasta Stołecznego Warszawy.

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2014
Portrety
Artur Gotz

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

27. Międzynarodowy Fes...
Ewa Pilawska
Artysta w kryzysie 27. Festiwal Sztu...