Recital Romana Kołakowskiego

Teatru Muzycznego w Toruniu

15 listopada na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu wystąpi pieśniarz i kompozytor Roman Kołakowski. Najnowszy recital artysty, to wybór najpiękniejszych piosenek współczesnych bardów: Włodzimierza Wysockiego, Nicka Cave, Leonarda Cohena, Toma Waitsa, Jacquesa Brela w tłumaczeniu artysty, a także nowe ballady i piosenki satyryczne jego autorstwa.

Roman Kołakowski to pieśniarz i kompozytor, który swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 70. śpiewając, poza oficjalnym obiegiem artystycznym, własne kompozycje do wierszy uznanych poetów. Współpracował z najważniejszymi polskimi teatrami dramatycznymi i muzycznymi oraz wybitnymi polskimi artystami nurtu piosenki literackiej m.in.: Kingą Preis, Justyną Steczkowską i Michałem Bajorem. Na scenie Teatru Muzycznego usłyszymy go 15 listopada o godzinie 19:00.

Roman Kołakowski jest laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Autor tekstów piosenek wykonywanych przez Voo Voo, Kazika, czy Piotra Rubika. Najnowszy recital Kołakowskiego to wybór najpiękniejszych piosenek wybitnych współczesnych bardów: Włodzimierza Wysockiego, Nicka Cave, Leonarda Cohena, Toma Waitsa, Jacquesa Brela w tłumaczeniu artysty, a także nowe ballady i piosenki satyryczne jego autorstwa.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w siedzibie Teatru przy ulicy Żeglarskiej 8 w Toruniu.

16 listopada pieśniarz wystąpi także w Domu Opieki Społecznej w Wielkiej Nieszawce dla podopiecznych placówki.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2014

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia