Rejs staromiejski dla dzieci

Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016

Rozszerzeniem projektu Rejs Staromiejski będzie jego edukacyjna wersja, przeznaczona dla dzieci. Począwszy od 12 sierpnia, od poniedziałku do niedzieli, dzieci i młodzież uczestniczyć będą w niekonwencjonalnym programie edukacyjnym, łączącym sztukę z historią i budującym poczucie tożsamości lokalnej

Codziennie o ustalonej godzinie z Mostka Zakochanych ruszać będzie Bajkobus z przygotowanym programem Spacerownika. Po zwiedzeniu Ostrowa Tumskiego dzieci wsiądą na przygotowane statki wrocławskiej Białej Floty. Popłyną do Przystani ZOO,  poznając po drodze sekrety wrocławskiego nadbrzeża, zawarte w audycji przygotowanej przez Beatę Maciejewską, odtwarzanej z Bajkobusu.

Po skończonym rejsie dzieci wysiądą na przystani ZOO obok Ogrodu Zoologicznego, dokąd wejdą, kupując bilet ze znaczną zniżką. Wrocławski Teatr Lalek we współpracy z Ogrodem Zoologicznym opracuje system sprzedaży biletów łączonych, pozwalający na kupowanie podwójnego biletu na Rejs Staromiejski i wycieczkę do ZOO.

Ponadto stworzymy możliwość dodatkowego rozszerzenia bajkobusowej wycieczki o wizytę w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, Muzeach Narodowym i Miejskim we Wrocławiu oraz Wrocławskim Parku Wodnym.

(-)
Materiały Teatru
20 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia