Rekrutacja na kierunki filmow

AMA FILM ACADEMY

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 w AMA Film Academy. Nauka w AMA możliwa jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, a od tego roku na wybranych kierunkach uczyć się można również online – m.in. na kierunku Scenariopisarstwo. Rekrutacja trwa do 30 września 2020.

Dwuletnie, roczne i podyplomowe kierunki, semestralne kursy i pojedyncze warsztaty czekają na pasjonatów, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą filmową, ale także na szukających dopiero swojej drogi zawodowej. Oferta szkoły obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku. Szkoła kładzie duży nacisk na naukę praktycznych dyscyplin filmowych, po których można bardzo szybko znaleźć zatrudnienie na planach filmowych (m.in. operator obrazu, operator kamery, asystent operatora, oświetlacz, grip, montażysta, kolorysta, specjalista VFX, asystent reżysera, reżyser, realizator dźwięku, scenarzysta).

Dla kandydatów i wszystkich zainteresowanych szkoła przygotowała spotkania online, które są dostępne na profilu FB AMA FILM ACADEMY. Program każdego dnia obejmuje spotkania z wykładowcami i studentami wybranych kierunków, można zobaczyć filmy studentów szkoły, a także porozmawiać z absolwentami o ich doświadczeniach w trakcie edukacji w AMA oraz w zawodzie, po jej ukończeniu. Spotkania oferują możliwość rozmowy, poznania specyfiki każdego kierunku, zdobycia wiedzy o tym, jakie ćwiczenia realizują studenci oraz jak wygląda produkcja etiud i filmów dyplomowych, nad którymi pracują. To również okazja dla przygotowujących się do rekrutacji, aby poznać wykładowców Akademii.

Spotkania online: https://www.facebook.com/events/569849140636727/

AMA FILM ACADEMY prowadzi własny system rekrutacji oparty na ocenie predyspozycji, zakresu wiedzy i poziomu zaawansowania umiejętności filmowych kandydata. Wśród wymagań: podstawowa znajomość współczesnej historii filmu, podstawowa znajomość zagadnień wybranego kierunku kształcenia, ogólne obycie z zagadnieniami kultury i sztuki, umiejętność logicznej analizy materiałów audiowizualnych, fotograficznych, filmowych.

Zapisy przyjmowane są online na stronie: http://akademiamultiart.pl/aktualne-zapisy/. W trosce o bezpieczeństwo rekrutacja w całości odbywa się online (łącznie z rozmową egzaminacyjną).

Wszelkie porady i informacje udzielane są pod numerem telefonu: +48 514584030 oraz pod adresem mailowym: rekrutacja@akademiamultiart.pl

Zdjęcia ze szkoły: https://we.tl/t-xd4xwCFAWb

Edyta Bach
Mateiały organizatora
7 lipca 2020

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...