Relacja między ciałem, dźwiękiem i przestrzenią

"Edivaldo Ernesto & Hauschka - An encounter of improvised music & dance"

6. Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem "SoundSpaceS". W tę przestrzeń idealnie wpisuje się wybuchowy duet muzyczno-taneczny - Hauschka i Edivaldo Ernesto z projektem "Edivaldo Ernesto & Hauschka - An encounter of improvised music & dance". Do 13 kwietnia można kupić bilety na spektakl, który odbędzie się 10 czerwca, w promocyjnej cenie.

6. Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem "SoundSpaceS". Interesuje nas relacja między ciałem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią. Szukamy nowych ruchów, nowych dźwięków, nowych przestrzeni w sztuce, życiu, nas samych.

W tę przestrzeń idealnie wpisuje się wybuchowy duet muzyczno-taneczny - Hauschka i Edivaldo Ernesto z projektem "Edivaldo Ernesto & Hauschka - An encounter of improvised music & dance". Wspaniała klamra spinająca dwa flagowe projekty Klubu Żak - Dni Muzyki Nowej i Gdański Festiwal Tańca będzie bez wątpienia rarytasem dla fanów dobrego tańca i wyrafinowanej muzyki.

10.06.2014 / g. 19.00

An encounter of improvised music & dance/ Hauschka, Edivaldo Ernesto

Hauschka - to artystyczny pseudonim niemieckiego pianisty Volkera Bertelmanna, który szerokiej publiczności dał sie poznać przez ciekawy dobór repertuaru - od muzyki klasycznej do eksperymentalnej. Od 2004 roku nagrał siedem albumów, na których zgłębiał możliwości fortepianu preparowanego. Poprzez modyfikowanie wnętrzności fortepianu za pomocą folii aluminowej, taśmy klejącej, plastikowych butelek, dzwoneczków czy piłeczek ping-pongowych przekształcił ten instrument w małą sekcję rytmiczną. Muzyka Hauschki to niezwykle zorganizowana "twórcza deformacja" dźwięków klasycznego instrumentu, z których zbudowane są bajkowe kompozycje. Pracował z wieloma utalentowanymi muzykami, m.in. Music A.M czy zespołem Múm.

Edivaldo Ernesto - tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz. Występował między innymi w projekcie Sascy Waltz "Dialoge Freiburg" w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji.

Promocja na bilety za 30 zł na spektakl Edivaldo Ernesto Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Zaglądajcie na nasze strony: www.gdanskifestiwaltanca.pl i facebook.com/GdanskiFestiwalTanca - tam będziemy ogłaszać kolejne promocje, tam znajdziecie nasz program, tam możecie go komentować.

(-)
Materiał Teatru
11 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...