Repertuar STT w sierpniu

"TRANSmisja" oraz "Wariat i zakonnica" w Sopockim Teatrze Tańca

Repertuar Sopockiego Teatru Tańca w sierpniu, zrealizowany we współpracy ze Sceną Letnią Teatru BOTO w Młodym Byronie, Czyżewskiego 12 w Sopocie.

"TRANSmisja"

Premiera: 3 sierpnia 2013, Scena Letnia Teatru BOTO, Dworek Sierakowskich, ul. Czyżewskiego  godz. 22.30

Bilety: 20 zł

Rezerwacja: sopot.dance.theatre@gmail.com lub rezerwacja@boto.art.pl

TRANSmisja nie próbuje opisywać, teoretyzować, czy diagnozować. To raczej nierzeczywisty, płynny teatralny obraz, którego głównym tematem jest ZMIANA. Widz zostanie zaproszony do świata, w którym nic nie jest na pewno, a za jedną wartością, kryją się następne. Performance nie jest jednak czystym „pokazem osobliwości" i najskrytszych marzeń scenicznych obu artystek, a ich transformacją.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest nieprzypadkowe, a wręcz zamierzone.

Spektakl został zrealizowany dzięki metodzie „art recycling".

"Wariat i Zakonnica"

09.08.2013, piątek, godz. 22.00, Scena Letnia Teatru BOTO w Młodym Byronie, Ul. Czyżewskiego 12, Sopot

Bilety: 20 zł

Rezerwacja: sopot.dance.theatre@gmail.com lub rezerwacja@boto.art.pl

"[...] Na niezwykle poetycki, zalotny i zmysłowy w wykonaniu Sokołowskiej taniec Krawczyk odpowiada formą, ostrym, kanciastym ruchem. Są  na scenie razem. Każde muśnięcie, choćby dotknięcie dłoni ma znaczenie, rodząca się między bohaterami fascynacja, przeniesiona na język tańca, daje prawdziwą namiętność. [...] "Wariat i zakonnica" to spektakl perfekcyjnie przygotowany zarówno w detalu, jak i w ogóle. Bardzo dobrze wyglądają wizualizacje duetu OKO OTO (Natalia Osuch i Dominik Rudasz) [...] Z taneczną opowieścią Sokołowskiej i Krawczyka dobrze współgra też trudna, pełna przenikliwych, ostrych brzmień muzyka Karoliny Rec i Przemysława Etamskiego. [...] Ta niezwykle plastyczna, tańcem opowiedziana historia o wielkiej namiętności, przesycona jest smutkiem i goryczą. Obserwujemy narodziny związku, jego dojrzewanie i konsekwencje. Obserwujemy wspaniały teatr. I dwójkę świetnych tancerzy, z nadzieją na ciąg dalszy." Łukasz Rudziński "Szaleństwo i namiętność, pasja i taniec" trojmiasto.pl 2 maja 2012

(-)
Material Teatru
2 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...