Republika marzeń – nowa produkcja Teatru Zagłębia

"Republika marzeń" - reż. Jacek Jabrzyk - Teatr Zagłębia

Tegoroczny Dzień Dziecka w Teatrze Zagłębia obchodzony będzie szczególnie. To za sprawą premiery najnowszego spektaklu w reż. Jacka Jabrzyka – „Republika Marzeń". Przeniesie on widzów na wody oceanu, gdzie dojdzie do zaskakującego spotkania z niezwykle barwnymi przedstawicielami Republiki Marzeń, której ambasadą – jak się okaże – jest Teatr Zagłębia.

W skład „marzycielskiej" ekipy wchodzą m.in. Prezydentka Republiki Marzeń, kierowniczka Wydziału Marzeń Stosowanych czy Minister Transportu i Podróży. Zadaniem obywateli wspomnianej republiki jest spełnianie marzeń i to właśnie one są głównym tematem sztuki.
Premierowy pokaz odbędzie się 1 czerwca na terenie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu i będzie przeznaczony dla dzieci oraz ich opiekunów aktualnie przebywających w Centrum. Ze względów bezpieczeństwa widzowie będą oglądali spektakl z okien budynku, ale nie przeszkodzi to ani w nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami Republiki, ani w podzieleniu się z nimi swoimi marzeniami.
Na platformie Facebook  jest dostępny film prezentujący pracę nad spektaklem.
Autorem dramaturgii spektaklu jest Wojtek Zrałek-Kossakowski, scenografię i kostiumy zaprojektowali Szymon Szewczyk i Iga Słupska, a muzykę stworzył Rafał Matuszak. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski. Udział w spektaklu biorą: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga, Agnieszka Bieńkowska, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Beata Deutschman, Przemysław Kania, Ewa Kopczyńska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Małgorzata Saniak-Grabowska, Jakub Sielski (gościnnie) i Mirosława Żak.

Filip Jałowiecki
Materiał nadesłany
30 maja 2020
Portrety
Jacek Jabrzyk

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...