Rewolucja w edukacji teatralnej!

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy do edukacji teatralnej podchodzimy nowocześnie i kompleksowo. Nie ograniczamy dostępu, ponieważ nie uważamy, że jest wiek lepszy i gorszy na rozpoczęcie teatralnej przygody.

Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do czterech grup wiekowych: dzieci i dorosłych, młodzieży, seniorów. Uwzględniamy Wasze potrzeby, oczekiwania i gwarantujemy porządną porcję dobrej zabawy! Wasz twórczy rozwój będzie dla nas prawdziwym priorytetem. Zadbamy o to, aby każdy z Was poczuł się spełniony, doceniony i zmierzył się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami. Jesteśmy dla Was i czekamy na wszystkich tych, którzy nie boją się uczyć się od najlepszych!
(Za)piszesz się na to?

CO CI OFERUJEMY?:

Akcja: EDUKACJA to projekt teatralny, łączący zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość. Po raz pierwszy dajemy Wam możliwość uczestniczenia w spójnym, osiemnastomiesięcznym projekcie teatralnym, którego głównym celem jest edukacja teatralna w zakresie szeroko rozumianego teatru ruchu. Przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę edukacyjną, która da Wam możliwość rozwinięcia nowych kompetencji i umiejętności związanych z aktorstwem oraz innymi artystycznymi funkcjami niezbędnymi do pracy i działalności w sektorze kultury. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, będą okazją nie tylko do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, a także do poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Stwarzamy niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracować będziemy na konkretny finałowy efekt zaprezentowany publiczności.
W ramach Akcji: EDUKACJA będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi artystami, pedagogami i teoretykami teatru, którzy na naszą prośbę przygotowali dla Was specjalny program zajęć, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Zajęcia realizowane będą w trzech grupach: JUNIOR, MŁODZIEŻ i SENIOR.
Na zajęcia do grupy JUNIOR zapraszamy rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat. W każdą niedzielę spotkamy się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.
Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: Kino Nowe Horyzonty, MamCzasCafe i Wydawnictwo Zakamarki.

Grupy MŁODZIEŻ i SENIOR to propozycja zajęć teatralnych dla młodzieży licealnej i seniorów zainteresowanych teatrem. Zajęcia, realizowane w blokach teoretycznym i praktycznym, spajał będzie jeden temat – reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze.
Po pierwsze – zbierzemy i uporządkujemy wiedzę z zakresu historii teatru, krytyki teatralnej oraz wiedzy dotyczącej wykorzystania mitu o Dedalu i Ikarze na przestrzeni wszystkich epok literackich. Chcemy, aby głowa pełna kontekstów, motywów i pomysłów pobudzała ciało do pracy. O Wasze ciała, ich sprawność oraz wyrazistość ruchową zadbają najlepsi z najlepszych – aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, niezależni artyści teatru ruchu, aktorzy teatrów dramatycznych i muzycznych.
W sumie spotkacie się z ponad pięćdziesięcioosobową kadrą pedagogów.

KOSZT ZAJĘĆ I ZAPISY:
GRUPA MŁODZIEŻ – 150 zł /październik, listopad, grudzień 2014/; 100 zł /styczeń 2015 – maj 2016/; zapisy przyjmuje Piotr Soroka, tel. 71/337 21 03; pio.soroka@gmail.com

GRUPA SENIOR – zajęcia są bezpłatne; zapisy przyjmuje Agnieszka Charkot, tel. 71/337 21 03; agnieszka.charkot@gmail.com

GRUPA JUNIOR – karnet miesięczny – 60 zł; pojedyncze wejście 25 zł' zapisy przyjmuje Anna Paluch, tel. 71/337 21 03; a.paluch@pantomima.wroc.pl

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja oraz na naszym profilu FB.

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego.

(-)
Materiał Organizatora
1 września 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...