Rezerwujcie sobie sierpniowe weekendy na hity Sceny Letniej

Scena Letnia - Gorzów Wielkopolski - 31 lipca-30 sierpnia

Hanna Śleszyńska, Jacek Kawalec. Artur Barciś czy gorzowscy aktorzy będą gwiazdami tegorocznej Sceny Letniej. Tak, tak, popularny od lat wakacyjny festiwal jednak się odbędzie!

Koronawirus pokrzyżował wiele planów, ale Sceny Letniej w wakacje nie zabraknie. Zwykle, a przed nami już 18. edycja festiwalu, na darmowe spektakle, kabarety czy recitale chodziliśmy do Teatru Osterwy już od końca czerwca. W tym roku - wiadomo, z jakiego powodu - Scena Letnia zacznie się 31 lipca i potrwa do 30 sierpnia. Spektakle i koncerty będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę, ale nie tylko na malowniczej Scenie Letniej naszego teatru.

W piątki - tu bez zmian -zawsze o 12.00 Scena Letnia będzie zapraszała dzieci.

W programie festiwalu jest m.in. spektakl „Trzy świnki" Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry (31 lipca), „Złota rybka" Teatru 4 Kąty z Zielonej Góry (7 sierpnia), ale i gorzowskie „Wierszyki - wybryki" (14 sierpnia) czy „Tygrys tańczy dla Szu-Hin", kolejna bajka naszego teatru (21 sierpnia).

W soboty - i tu zmiana -zwykle będziemy się spotykać na Starym Rynku, zwykle o 19.00. Już l sierpnia na scenie przy katedrze wystąpi popularny Jacek Kawalec (znany m.in. z serialu „Ranczo"). Aktor wcieli się i zaśpiewa głosami takich artystów jak Sting, Louis Armstong czy Czesław Niemen.

15 sierpnia na Rynku wystąpi aktorka i wokalistka związana z Krakowem - Katarzyna Jamróz. Zaśpiewa piosenki Anny Jantar, Hanki Ordonówny czy Dalidy.

22 sierpnia na Rynku będzie królował Artur Barciś. Na finał letniego festiwalu aktorzy Teatru Osterwy pokażą się na Rynku w muzycznym widowisku „A mury runą" (30 sierpnia o 17.00).

Natomiast Scena Letnia, ta na dziedzińcu Teatru Osterwy, będzie zapraszała zwykle w niedziele i w większości na gorzowskie spektakle, np. „Żona potrzebna od zaraz" (2 sierpnia, 20.30) czy „Moralność pani Dulskiej" (9 sierpnia 20.30).

Na Letniej zobaczymy też spektakl „Akompaniator" z popisowymi kreacjami Hanny Śleszyńskiej i Jana Jankow-skiego (29 sierpnia, 20.30).

(olis)
Gazeta Lubuska
22 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia