Rodzinne Niedziele w Baju

"Kopciuszek" - reż. Ireneusz Maciejewski - Teatr Baj Pomorski Toruń

Baj Pomorski zaprasza na inaugurację nowej inicjatywy, jaką są cykliczne niedzielne spotkania z teatrem. Na początek spektakl "Kopciuszek"

Niedzielne spotkania będą się odbywały raz w miesiącu przez cały sezon teatralny. Teatr Baj Pomorski z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. W programie są, między innymi, warsztaty teatralne i plastyczne, rodzinne czytanie bajek oraz specjalne spektakle teatralne. Pierwszym przedstawieniem w najbliższą niedzielę będzie "Kopciuszek" [na zdjęciu].

- Naszym najważniejszym celem jest pokazanie widzom, że mają wiele możliwości spędzania czasu w teatrze. Przygotowaliśmy specjalne warsztaty, do których nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Dzieci będą mogły dowiedzieć się np. jak z najprostszych przedmiotów zrobić lalkę teatralną i przygotować w domu teatr. Będą mogły również dowiedzieć się, w jaki sposób powstają dźwięki, które później są wykorzystywane w przedstawieniach teatralnych - mówi Anna Behring.

Warsztaty i czytanie bajek przez aktorów Baja Pomorskiego to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników Rodzinnych Niedziel. Pierwsze spotkanie inauguracyjne zakończy spektakl "Kopciuszek".

- To bardzo dynamiczne i kolorowe przedstawienie. Myślę, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom - zachęca Anna Behring.

Pierwsza Rodzinna Niedziela w Baju Pomorskim już 30 września.

"Spektakl "Kopciuszek", Baj Pomorski, od godz. 10

(-)
Materiał Teatru
29 września 2012

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia