Rodzinne poranki operowe

Warszawska Opera Kameralna

Niedzielne poranki operowe dla najmłodszych są propozycją rodzinnego spędzania wolnego czasu przy muzyce operowej. 28 grudnia o godz. 10.30 i 12.15 w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Przygotowane zostały specjalnie dla odbiorców w wieku 3-8 lat. / Spotkanie prowadzi Pan Libretto - narrator, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc.

Spektakle trwają ok. 1 godziny (łącznie z ok. 20-minutową przerwą, w czasie której przeprowadzana jest specjalna animacja dla dzieci).

"Angelina" to spektakl dla dzieci oparty na operze "Kopciuszek" Gioacchina Rossiniego.

Tytułowa postać to właśnie Angelina - biedna dziewczyna o niezwykłej dobroci. Jej historia przypomina losy bajkowego Kopciuszka. Angelina ma dwie okropne starsze siostry. Chce iść na bal, w czym pomaga jej tajemniczy dobroczyńca. Zakochuje się w niej książę, a na końcu Angelina zostaje księżną, przebacza siostrom i ojczymowi złe traktowanie.

Operowy Kopciuszek to jedna z najbardziej popisowych partii operowych. W przedstawieniu dla dzieci, tak, jak w jego dorosłej wersji, wiele jest wirtuozerii śpiewaków, komizmu i uroczej muzyki.

Program Angelina spektakl na podstawie opery Kopciuszek Gioacchina Rossiniego

 

/ Bilety w cenie 20 zł. Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej WOK.

(-)
Materiał Teatru
27 grudnia 2014

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia