Rodzinne Zwiedzanie Teatru - scenografia

Wspólna rodzinna zabawa w Teatrze Szekspirowskim!

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnego Zwiedzania Teatru, które odbędzie się 21 stycznia 2018. Tym razem wprowadzi Was ono w magiczny świat scenografii teatralnej. Dowiecie się jak wyglądała oprawa przedstawień w teatrze elżbietańskim i poznacie przykłady projektów scenograficznych z innych epok, z całego świata.

Wspólnie przyjrzymy się różnym tradycjom w projektowaniu i budowaniu scenografii. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wcielić się w rolę profesjonalnych scenografów i stworzyć swoją własną przestrzeń teatralną w postaci „pudełkowych scenografii". Zapraszamy na nasze plastyczne zajęcia, które pogłębią wiedzę z zakresu realizacji przedstawień teatralnych oraz, jak zawsze, będą okazją do wspólnej radosnej zabawy i twórczego spędzenia czasu.

Co będziemy robić:
- przygotowywać „pudełkowe scenografie"
- omawiać wykonane makiety
- odgrywać scenki z użyciem własnych makiet scenografii
- projektować oświetlenie dla scenografii (za pomocą latarek)

Scenografia to sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej oraz plastycznej oprawy przedstawień i filmów; wizualna oprawa widowiska teatralnego, filmowego, telewizyjnego, baletowego itd. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia. Najczęściej stanowi ją zabudowa sceny, składająca się ze zmiennych elementów malarskich, architektonicznych i świetlnych. Elementy te tworzą przestrzeń i tło dla akcji dramatu (filmu) lub występu scenicznego. Wykonuje się ją z lekkich materiałów, takich jak drewno, dykta, płyta pilśniowa, płótno, tektura.

Co: Rodzinne Zwiedzanie Teatru
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy: 21 stycznia 2018, godz. 09:00 | 11:00 | 13:00 (czas trwania: 90 min)

Bilety: 10 zł/os., dzieci do lat 4 bezpłatnie
Zakup biletów online na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) w godz. 14:00 – 19:00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.
Ilość miejsc ograniczona!

Rodzinne Zwiedzanie Teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii a także postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

(-)
Materiał Teatru
8 stycznia 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia