Rodzinnie w Teatrze

"Koziołek Matołek" - reż. Lucyna Sypniewska - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora na najbliższy weekend przygotował specjalną ofertę dla najmłodszych widzów. W sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 zaprezentuje spektakl „Koziołek Matołek” w reż. Lucyny Sypniewskiej, na który do jednego biletu dla osoby dorosłej dziecko otrzymuje jeden bilet gratis.

Przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa, uwielbiają wszyscy. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek" to przedstawienie, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym.

W niedzielę natomiast, 17listopada o godz. 12.30 i 16.00 zapraszamy rodziców z najnajmłodszymi dziećmi (od 1 do 4 lat) na Małą Scenę na pokazy prapremierowe spektaklu „NAJ" w reż. Martyny Majewskiej. Przedstawienie powstało specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Nie ma w nim ani słów, ani scenografii, ale są kolory, kształty i faktury oraz niezwykłe dźwięki. Nie ma podziału na scenę i widownię, bo wszystkie działania są wspólne. Nie ma w nim nawet wiele do oglądania, za to wszystko jest do dotykania, doświadczania i działania! A na koniec – nie będzie nawet oklasków, bo przestawienie kończy się wspólną zabawą. Projekt jest spektaklem dyplomowym młodej reżyserki, która w innowacyjny i bardzo twórczy sposób podeszła do teatru dla najnajmłodszych. Spektakl zaskakuje prostą estetyką i lekką formą, w istocie jest w pełni interaktywny. Bazuje na wyobraźni, chłonnych zmysłach i kreatywności najmłodszych widzów. A dorośli zostaną wciągnięci do zabawy razem z dziećmi, odkryją zebrę zaklętą w ścianie, będą ciągnąć nieskończenie długą linę i zagrają coś na cymbałkach...

(-)
Materiał Teatru
13 listopada 2013

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...