Roś roś roślino dziw się dziw dziewczyno

"Gotki" - aut. Artur Pałyga - reż. Daria Kopiec - Nowy Teatr Witkacego w Słupsku - 30 października 2023 r.

"Gotki" to emocjonalny czuły portret kobiecych marzeń, lęków i wstydu. To trójgłos siostrzanych pragnień bycia zobaczoną, trud konfrontacji i autentyczności. Trzy siostry spotykając się w obliczu śmierci matki przechodzą inicjacyjną drogę ku swojej boginicznej kobiecości.

Osobiste dramaty sióstr wyrażane poprzez drobne złośliwości czy nadmierny optymizm tworzą tragikomiczny obraz siostrzeństwa. Projektując na siebie swój strach, unikają demaskacji. Brak w ich relacji autentyczności. Niczym w baśniach, magiczna struktura opowieści dotyka podświadomych treści ludzkiej psychiki, cieni i wypartych traumatycznych doświadczeń. Uczucie ulgi przychodzi z chwilą gdy siostrom udaje się przed sobą otworzyć, zbudować dialog i zainicjować wspólne działanie.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku za udostępnienie Pływalni Miejskiej przy ul. Szczecińskiej w Słupsku oraz Panu Dariuszowi Grondziewskiemu ze Stowarzyszenia Sportowego SKALAR w Słupsku za wykonanie zdjęć pod wodą wykorzystywanych w spektaklu.

Spektakl jest realizowany w ramach III edycji programu „Dramatopisanie", którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Dramatopisanie" to rozpoczęty w 2020 program stypendialny służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej. Więcej informacji na www.instytut-teatralny.pl .

Premiera: 30.09.23

(-)
Nowy Teatr w Słupsku
16 września 2023

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia