Rosjanie gościnnie w Dramatycznym

"Miłość nie jest ziemniakiem, nie wyrzucisz jej przez okno" - reż. Andrej Maksimow

6 września o godz. 19.30 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie będzie można obejrzeć komedię "Miłość nie jest ziemniakiem, nie wyrzucisz jej przez okno" w reżyserii Andreja Maksimowa z udziałem wiodących gwiazd rosyjskiego kina i teatru, m.in. Niny Usatowej, Aleksandra Pankratowa-Cziornogo, Igora Sklara.

Spektakl odbędzie się w jezyku rosyjskim, bez tłumaczenia.

Romantyczna komedia w dwóch odsłonach na podstawie sztuki Stepana Łobozierowa to kilka dni z życia syberyjskiej prowincji przesiąknięte ludowym humorem i entuzjazmem. Postać bohatera Aleksandra Pankratowa-Cziornogo kontynuuje temat filmu "Miłość i gołębie" z1984 roku, a kreacje Niny Usatowej oraz Kiry Krejlis-Pietrowej portretują prawdziwe oblicze "wioskowych bab". Akcję sztuki nakręca miłosno-detektywistyczna intryga.

Łobozierow (m.in. "Handlowcy", "Dzwony wieczorne") mistrzowsko ujmuje w słowa tradycje i codzienność syberyjskiej prowincji, z sympatią przygląda się swoich bohaterom, którzy bardzo pragną święta, lepszego losu, uwagi dla siebie.

We wrześniu 2004 r. w Błagoweszczensku, na festiwalu "Amurska jesień" spektakl zdobył Grand-Prix w kategorii "Najlepszy spektakl i najlepsza obsada aktorska", zaś aktorka Kira Krejlis-Pietrowa zwyciężyła w kategorii "Najlepsza aktorka".

"Miłość nie jest ziemniakiem, nie wyrzucisz jej przez okno"

Kira Krejlis - Pietrowa

Czas trwania - 2 godz. 30 min. z jedną przerwą.

Informacja w języku rosyjskim: http://www.gastroli.pl/article/articleview/293/1/109/

(-)
Materiał Teatru
5 września 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia