"Rowerzyści" nagrodzeni w Zabrzu

9. Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona"

Nagrody: aktorska dla Beaty Zygarlickiej i za reżyserię dla Anny Augustynowicz to najważniejsze z przyznanych spektaklowi "Rowerzyści". Do realizacji spektaklu połączono siły Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. S. Jaracza z Łodzi.

Jury tegorocznego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu zdecydowało, że jedną z trzech głównych nagród aktorskich otrzyma Beata Zygarlicka za rolę Anny w spektaklu "Rowerzyści". Aktorka otrzymała także nagrodę pieniężną wysokości 4 tys. zł. Nagrodę za reżyserię tego spektaklu i nagrodę pieniężną tej samej wysokości otrzymała natomiast Anna Augustynowicz. W "Rowerzystach" wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. S. Jaracza z Łodzi. 

Jurorzy wyróżnili także młodych aktorów występujących w tej sztuce. Za rolę Tomka wyróżniono Marcina Łuczaka, a Agnieszkę Więdłochę za rolę Liny. Młodzi aktorzy otrzymali nagrody w wysokości 2 tys. zł. 

Przypomnijmy, że w maju br. spektakl "Rowerzyści" został nagrodzony na 49. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Tam nagrody aktorskie zgarnęli Beata Zygarlicka, Arkadiusz Buszko, Agdzieszka Więdłocha i Marcin Łuczak. Specjalne wyróżnienie przyznano także za grę zespołową wszystkich aktorów grającym w spektaklu.


stetinum.pl
28 października 2009

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

Encyklopedia Teatru Po...
Janusz Legoń