Roy Kift na WST

spotkanie z widzami

Autor „Komedii obozowej” w reżyserii Łukasza Czuja (Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy) przyjedzie na tegoroczne 33 Warszawskie Spotkania Teatralne i spotka się z widzami 24 kwietnia po spektaklu.

Roy Kift (rocznik 1943) – brytyjski dramaturg, aktor, reżyser. Absolwent romanistyki na Uniwersytecie Walijskim i kursów aktorskich w londyńskim Drama Centre. Od pół wieku pisze sztuki teatralne, słuchowiska radiowe, jest także autorem libretta operowego. Reżyserował na teatralnych scenach, w telewizji i radiu. Jego sztuki grano najczęściej w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a najsłynniejsza „Stronger Than Superman" („Silniejszy od Supermana", 1981) była hitem w niemal dwudziestu krajach, od Islandii po Nową Zelandię. Polska inscenizacja powstałej w 1999 roku „Komedii obozowej" („Camp Comedy") jest jednocześnie jej światowa prapremierą na profesjonalnej scenie.

Poza działalnością dramatopisarską, za którą otrzymał liczne nagrody, Kift jest także tłumaczem sztuk teatralnych (m.in. Moliera, Goldoni'ego, Suskinda), krytykiem teatralnym oraz gościnnym wykładowcą tak prestiżowych uczelni, jak uniwersytety w Berlinie, Bremie, Glasgow czy Tel Awiwie. Pisze także m.in. przewodniki turystyczne po niemieckiej Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie aktualnie mieszka.

(-)
Materiał Organizatora
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia