Rozchmurzyć twarze dzieci

Akcja "Pogotowie Teatralne" - Teatr Lalki Maski i Aktora Groteska w Krakowie

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych również i w tym roku zimową porą odbędzie się niezwykła akcja Teatru Groteska pt. "Pogotowie Teatralne", która wywołuje uśmiech na twarzach dziecięcych pacjentów

W ramach tego przedsięwzięcia w okolicach Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny Teatr Lalki Maski i Aktora Groteska odwiedzi krakowskie szpitale, w których są oddziały dziecięce i zamieni na kilka chwil szpitalne sale w kolorowy i magiczny świat teatru. Dzięki temu najmłodsi pacjenci będą mieli szansę obejrzeć jeden z repertuarowych spektakli Teatru Groteska, często nawet bez konieczności wstawania ze szpitalnych łóżek!

Dodatkowo bajkowe postaci, bohaterowie spektakli teatralnych Teatru Groteska, obdarują wszystkie dzieci świątecznymi prezentami, pluszakami i przyborami plastycznymi.

Tegoroczna Akcja odbędzie się 13 i 14 grudnia 2010r.

Ze spektaklem "Bajka o Szewczyku" Teatr odwiedzi dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

(-)
Materiał nadesłany
9 grudnia 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia