Różewicz rozrzucony

"Kartoteka" - reż. Michał Zadara - Teatr Współczesny we Wrocławiu

14 czerwca, we wtorek, w ramach projektu "Różewicz rozrzucony" Wrocławski Teatr Współczesny zagra "Kartotekę" Tadeusza Różewicza w reżyserii Michała Zadary w rodzinnym mieście poety

Spektakl odbędzie się w hali fabryki FAMEG RADOMSKO. Nasza "Kartoteka" stanowić będzie prolog do planowanej na październik, trzeciej już edycji "Różewicz Open Festiwal" www.rozewiczopen.pl 

Podczas festiwalu prezentowane są filmy, spektakle teatralne, koncerty, odbywają się czytania i wystawy. Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony Braciom Różewiczom - Januszowi, Stanisławowi i Tadeuszowi - wielodniowe, największe wydarzenie w kalendarzu kulturalnym Radomska.

"Różewicz Open Festiwal" i FAMEG RADOMSKO są Partnerami Wrocławskiego Teatru Współczesnego w projekcie "Różewicz rozrzucony".

Trwająca od 7 czerwca wrocławska edycja tego projektu zakończyła się w niedzielę,12 czerwca debatą teoretyków i praktyków pt. "Zbieranie Różewicza, czyli dramaturg na warsztacie", poświęconą dramaturgii Tadeusza Różewicza oraz pokazem spektaklu w reż. Jarosława Tumidajskiego "Gupa Laokoona" z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

(-)
Materiały Organizatorów
14 czerwca 2011
Portrety
Michał Zadara

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...