Rozpoczęcie 118 sezonu teatralnego

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Teatr im. J. Słowackiego rozpoczyna 118. sezon teatralny. Na dobry początek spektakle ulubione przez publiczność. Na Dużej Scenie - laureat publiczności 2008 roku - osławione Tango Piazzolla duetu Burzyńska - Opalski (10 i 11 września o godz. 19.00). Scena Miniatura zaprasza na spotkanie z legendarną sztuką Agaty Christie "Pułapka na myszy (spektakle 10, 11, 12 września).

Na początku sezonu wystawią na Dużej Scenie sztukę Williama Szekspira pt. „Tragedia Makbeta” w reżyserii Redbada Klijnstry , proponującego ciekawą i aktualną interpretację arcydzieła mistrza ze Stratfordu. Spektakle odbędą się w dniach 23 - 26 września .

Trwają próby do premierowego spektaklu pod roboczym tytułem „Ojciec”, który reżyseruje Agata Duda Gracz. Premiera - 27 listopada .

Na Scenie Miniatura do końca roku odbędą się dwie premiery. Niezwykle ciekawie zapowiada się spektakl pt. „Intymność”, którego premiera zaplanowana jest na 15 października. Sztukę reżyseruje Iwona Kempa, znana z realizacji wteatrze „Rozmów poufnych”. 29 października zapraszają na spektakl wg prozy Alessandra Baricco pt. „Novecento” w wykonaniu Błażeja Wójcika.

Teatr zachęca do obowiązkowego obejrzenia spektakli: „O rozkoszy” w reż. Macieja Wojtyszki, kostiumowej opowieści z czasów panowania carycy Katarzyny II i głośnego „Wyobraźcie sobie.. William Szekspir” z gościnnie występującym Andrzejem Sewerynem, oraz superprodukcji - zrealizowanego z wielkim rozmachem inscenizacyjnym - dramatu Beatrix Cenci, laureata plebiscytu publiczności 2009.
Jeszcze tylko w październiku można będzie zobaczyć spektakl pt. „Frank V. Komedia Bankierska” w znakomitej obsadzie i wielce interesującej interpretacji dokonanej przez reż. Krzysztofa Babickiego. 1 i 2 października odbędą się ostanie dwa przedstawienia!

oprac. m.w.
Materiały Teatru
4 września 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...