Rozpoczyna się krakowski festiwal

21. Audio Art Festival

Po raz 21. Stowarzyszenie Artystyczne Muzyka Centrum ma przyjemność zaprosić na Audio Art Festival i niemal pięćdziesiąt niezwykłych wydarzeń w ciągu dziesięciu festiwalowych dni: koncertów, instalacji, performance'ów, wykładów i warsztatów, które odbywać się będą między 15 a 24 listopada w Akademii Muzycznej w Krakowie, Bunkrze Sztuki, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Goethe-Institut, Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Podziemiach Rynku.

W wyjątkowo rozbudowanym programie tegorocznego AAF znajdą się m.in. premiera miejskiej instalacji dźwiękowej Ucho Echo, występy legendarnych Phila Niblocka, Horsta Ricklesa czy Claudii Robles Angels z koncertem na przetwarzane fale mózgowe, poszukiwanie ciszy absolutnej w podziemiach Rynku Głównego (Tres), interaktywne performance taneczne (Marcin Pączkowski, Piotr Madej), także z udziałem wykonawców o nietypowej sprawności (HiHat Xpress), niezwykłe instrumenty (Chordeograph) czy instalacje najmłodszego pokolenia twórców (Signe Liden, Christian Blom, Łukasz Furman, Fafankula). Do tego jak zawsze pojawi się koncert akusmatyczny PSEME/CIME, a ponadto teatr muzyczny Macieja Jabłońskiego, trochę noise'u i śpiewu magicznego i wiele wiele innych...

Koncertom towarzyszyć będą otwarte wykłady i warsztaty oraz promocja najnowszego, poświęconego muzyce noise numeru czasopisma o muzyce współczesnej Glissando.

W Bunkrze Sztuki będzie można także zakupić płyty z muzyką alternatywną dostępnych w jedynym w Polsce Audiomacie!

Nowością tegorocznej edycji AAF jest Festiwalowy BLOG, a w nim gorące komentarze Festiwalowych wydarzeń zamieszczane przez młodych krytyków sztuki dźwięku.

Wszystkie wydarzenia Audio Art Festival będą transmitowane na żywo przez Internet.
Zapraszamy!
http://audio.art.pl/
http://blog.audio.art.pl/

Idea Audio Art Festival

Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Audio Art to integracja sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Audio Art występuje w formie koncertów, performance i instalacji. Audio Art tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Audio Art jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła. Audio Art używa prostej i zaawansowanej technologii. Festiwal Audio Art prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach festiwalu odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.

(-)
Materiał Organizatora
12 listopada 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...