Rozpoczyna się w piątek

6. Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu

W piątek rozpoczyna się w Poznaniu VI Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Pięć premier młodych choreografów, jedne pokaz przedpremierowy i drugi odcinek cyklu jubileuszowego pt. "Krzesany i inne tańce".

Po raz szósty w piątek rozpocznie się Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tym razem w sali Teatru Ósmego Dnia. W piątek i sobotę spektakle będą grane o godzinie 17 i 19, a w niedzielę o 17 i 19.30.

Pierwszego dnia zobaczymy "Hello, Stranger!" (pokaz przedpremierowy Pawła Malickiego) i "Planets" - spektakl Lukasa Leopolda. W sobotę Niels Claes zaprasza na spektakl "Maathai" a Karol Miękinia na "Public Space". W niedzielę zostanie zaprezentowana choreografia Katarzyny Rzetelskiej i Tomasza Pomersbacha "Ukradkiem" [na zdjęciu] oraz drugi odcinek cyklu jubileuszowego Polskiego Teatru Tańca zatytułowany "Krzesany i inne tańce".

- Cieszę się, że po raz kolejny udało się zrealizować ten festiwal - mówi Ewa Wycichowska. - jest to znakomita okazja, aby młodzi choreografowie mogli sprawdzić na scenie swoje pomysły i przemyślenia. Tu mogą nawet błądzić, mylić się, szukać swojej drogi.

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
20 lutego 2013

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia