Rozpoczyna się w piątek

6. Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu

W piątek rozpoczyna się w Poznaniu VI Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Pięć premier młodych choreografów, jedne pokaz przedpremierowy i drugi odcinek cyklu jubileuszowego pt. "Krzesany i inne tańce".

Po raz szósty w piątek rozpocznie się Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tym razem w sali Teatru Ósmego Dnia. W piątek i sobotę spektakle będą grane o godzinie 17 i 19, a w niedzielę o 17 i 19.30.

Pierwszego dnia zobaczymy "Hello, Stranger!" (pokaz przedpremierowy Pawła Malickiego) i "Planets" - spektakl Lukasa Leopolda. W sobotę Niels Claes zaprasza na spektakl "Maathai" a Karol Miękinia na "Public Space". W niedzielę zostanie zaprezentowana choreografia Katarzyny Rzetelskiej i Tomasza Pomersbacha "Ukradkiem" [na zdjęciu] oraz drugi odcinek cyklu jubileuszowego Polskiego Teatru Tańca zatytułowany "Krzesany i inne tańce".

- Cieszę się, że po raz kolejny udało się zrealizować ten festiwal - mówi Ewa Wycichowska. - jest to znakomita okazja, aby młodzi choreografowie mogli sprawdzić na scenie swoje pomysły i przemyślenia. Tu mogą nawet błądzić, mylić się, szukać swojej drogi.

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
20 lutego 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia