Roztańczeni poznaniacy

niedzielna inauguracja Festiwalu Tańca Bielefeld

Tancerze Polskiego Teatu tańca otworzyli w niedzielę Festiwal Tańca Bielefeld. W czwartek ma się zaprezentować zespół baletowy Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Polski Teatr Tańca wystąpił dwa razy, prezentując "Minus 2". Choreografia Ohada Naharina jest fascynująca i wszędzie budzi wielkie emocje. Nie inaczej było w Niemczech.

W czwartek na scenie pojawią się artyści Teatru Wielkiego. Pokażą tam wieczór "Black&White" [na zdjęciu], na który składają się trzy choreografie twórców związanych z izraelskim Kibbutz Contemporary Dance Company - jednym z najlepszych zespołów tańca współczesnego na świecie. Rami Be\'er, autor duetu "Motyle", jest dyrektorem artystycznym i choreografem KCDC. Pracujący od lat w Amsterdamie Izraelczyk Itzik Galili jest dyrektorem i choreografem Dansgroep Amsterdam i zrealizował z poznańskimi tancerzami "Things I told nobody". Wieczór uzupełnia choreografia "Kilka krótkich sekwencji" Jacka Przybyłowicza, wieloletniego tancerza KCDC, obecnie szefa baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu.

(-)
Polska Głos Wielkopolski
12 lipca 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia