Rusza festiwal Michała Znanieckiego

Festiwal Opera Tigre

30 listopada na wyspie Kaiola Blue w Tigre (Buenos Aires) odbędzie się inauguracja Festiwalu Opera Tigre - autorskiego, międzynarodowego projektu Michała Znanieckiego.

Festiwal swoim zasięgiem obejmować będzie kraje położone wzdłuż rzeki Parana - Brazylia, Paragwaj, Urugwaj, Argentyna wraz ze znaczącym akcentem i odnośnikiem do kultury polskiej.

Ideą Festiwalu jest prezentacja spektakli teatralnych i operowych, z wykorzystaniem naturalnej przestrzeni wyspy i wodnego otoczenia delty rzeki Parana. Prezentowane spektakle będą zarówno intymnymi, kameralnymi przedsięwzięciami, jak i spektakularnymi widowiskami operowymi, wpisującymi się w mapę najważniejszych festiwali, dla których istotne tło stanowi woda.

Najważniejsi śpiewacy operowi świata zapowiedzieli swoje recitale i udział w najbliższych produkcjach "Madame Butterfly" i "Carmina Burana" na pływających barkach. Koncertom, spektaklom i pokazom artystycznym towarzyszyć będą warsztaty teatralne i muzyczne, kierowane do międzynarodowego grona młodych artystów.

Tegoroczna edycja zapowiadająca formułę festiwalową ma formę całodziennej prezentacji minispektakli, koncertów, warsztatów z Witoldem Gombrowiczem jako leitmotivem wydarzenia. W ramach programu odbędą się pokazy finałowe warsztatów teatralnych kierowanych zarówno do Polonii argentyńskiej jak i do aktorów z Ameryki Łacińskiej.

Wśród zaproszonych gości w tym roku wystąpią między innymi: Maria Bayo, Enrique Folger, Gabo Ferro, Cecilia Milone, Ruben Fernandez, Daniela Taberning, Ensamble Tropi.

(-)
Materiał Festiwalu
30 listopada 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia