Ruszają zapisy do grupy "Junior"

Nauka pantomimy we wrocławskim teatrze

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy trwa projekt "Akcja: Edukacja", a dziś ruszają zapisy do grupy "Junior".

Akcja: EDUKACJA, to nowoczesny program edukacji teatralnej skierowany do czterech grup wiekowych: dzieci i ich rodziców, młodzieży licealnej i seniorów (+60).

Każdej z grup oferujemy indywidualny system zajęć, dostosowany do wieku uczestników.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W GRUPIE JUNIOR

W każdą niedzielę (od grudnia 2014) zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku 3-6 lat na teatralny plac zabaw, który jest wymarzonym miejscem dla wyobraźni, radości i artystycznej wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas naszych zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną/dźwiękową. Nasza propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: MamCzasCafe, Kino Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Zakamarki.

FORMY REALIZACJI/BLOKI TEMATYCZNE:

1. SŁUCHAM - inspiracją do zabaw teatralnych będą dla nas bajki i wiersze dla dzieci polskich i zagranicznych autorów. Teatralny plac zabaw wypełnią więc słowo i dźwięk. Rozwijać będziemy umiejętność mówienia i słuchania, pobudzania wyobraźni przez dźwiękonaśladownictwo. W ramach tego bloku zajęć szczególny nacisk kładziemy na ćwiczenia rytmiczne, umuzykalnienie i zabawy logopedyczne. Wszystko to wykorzystamy do wspólnych zabaw, kreowania świata z elementów naszej wyobraźni, odgłosów i ciał, a towarzyszyła nam będzie JUNIOR ORKIESTRA - najmłodszy zespół muzyczny na świecie, który potrafi grać na wszystkim! Kto występuje w JUNIOR ORKIESTRZE? Wy!

KIEDY: grudzień 2014 - czerwiec 2015 /niedziele/

O KTÓREJ: 10.00 - 11.30

GDZIE: Mam Czas Cafe, ul. Zwycięska 14d/1/A

Partnerami tego bloku zajęć są Wydawnictwo ZAKAMARKI i MamCzasCafe

2. OGLĄDAM - nasz teatralny plac zabaw inspirowany będzie tym razem bajką oglądaną na dużym ekranie. Wśród naszych propozycji znajdą się ciekawe alternatywy dla popularnych telewizyjnych bajek. Za program merytoryczny i dobór bajek odpowiada partner tego bloku zajęć, czyli Kino Nowe Horyzonty. Projekcja bajki stanie się pretekstem do zabaw teatralnych z wykorzystaniem nie tylko elementów ruchu, ale także przedmiotów i przeróżnych materiałów plastycznych. Ruch wesprą więc ugniatanie, klejenie i darcie materiałów plastycznych, z których budować będziemy na naszym teatralnym placu zabaw rekwizyty, scenografię i kostiumy. Wzbogacimy więc nasze wcześniej zdobyte umiejętności dźwiękonaśladownictwa o zabawę z przedmiotem.

KIEDY: wrzesień 2015 - marzec 2016 /niedziele/

O KTÓREJ: 10.00-11.30

GDZIE: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego

Partnerem tego bloku zajęć jest Kino Nowe Horyzonty.

3. TWORZĘ - umiejmy już bawić się dźwiękiem, potrafimy wykreować różne plastyczne formy, więc teraz przyszła pora, aby na naszym teatralnym placu zabaw Połączyć wszystko w jedną całość i stworzyć najmniejsze przedstawienie świata!

KIEDY: kwiecień 2016 - maj 2016 /niedziele/

O KTÓREJ: 10.00-11.30

GDZIE: miejsce zajęć podamy w krótce

Koszt zajęć:

Karnet miesięczny kosztuje 60 zł. Karnety sprzedawane są tylko i wyłącznie do końca miesiąca poprzedzającego dany miesiąc, na który chcą Państwo kupić karnet. Zakupu karnetu dokonać można w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy osobiście (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, Aleja Dębowa 16, Wrocław), bądź dokonać przelewu na konto Teatru, wysłać dowód potwierdzenia zapłaty na a.paluch@pantomima.wroc.pl. W przypadku płatności przelewem karnet będzie do odbioru podczas pierwszych zajęć.

Koszt pojedynczych zajęć to 25 zł/para rodzic + dziecko. Płatności za pojedyncze wejście dokonują Państwo bezpośrednio przed zajęciami u prowadzących. Prosimy być wtedy na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem się zajęć.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na naszej stronie w zakładce edukacja: www.pantomima.wroc.pl/edukacja/akcjaedukacja

Projekt dofinansowany ze środków:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Honorowy patronat Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

(-)
Materiał Teatru
29 października 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...